Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MocARTy 2011 RMF Classic rozdane
22 lutego 2012, 23:30 , aktualizacja 23 lutego 2012, 18:04
22 lutego w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyło się rozdanie nagród drugiej edycji plebiscytu RMF Classic MocARTy 2011. Statuetki przyznano w kategoriach Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku, Rzecz z Klasą, a także przyznano specjalną nagrodę dla młodego kompozytora muzyki filmowej - "Bo wARTo!".
Od 23 stycznia do 6 lutego słuchacze RMF Classic głosowali na nominowanych w drugiej edycji plebiscytu RMF Classic - MocARTy 2011. W kategorii Człowiek Roku 2011 odebrał aktor Robert Więckiewicz. Był on nominowany m.in. za znakomity sezon, podczas którego zachwycił widzów wybitnymi rolami w filmach Agnieszki Holland, Marka Koterskiego i Grega Zglińskiego i za trzymanie aktorskiej klasy!

Wydarzeniem Roku 2011, które otrzymało kolejną statuetkę MocARTa zostało Otwarcie MOCAK'u w Krakowie - pierwszego w Polsce, zbudowanego od podstaw Muzeum Sztuki Współczesnej, które sztukę tę nie tylko tłumaczy, ale zmusza nas do myślenia, prowokuje do dyskusji, a przy okazji także bawi.

W kategorii Muzyka Filmowa Roku 2011 za przypomnienie jak brzmiały polskie filmy lat 80-tych i 90tych, za wielki powrót "Jana Serce" i nowe, udane aranżacje, wyróżniono album "Seweryn Krajewski Filmowo... by Krzysztof Herdzin".

MocART 2011 w kategorii Rzecz z Klasą 2011 powędrowała do tabletu firmy Sony, który wyróżniono za innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie tabletów, które sprawiają, że dzięki jednemu urządzeniu możemy doświadczyć podwójnej satysfakcji z obcowania ze światem zarówno "off" jaki i "online".

W tym roku po raz pierwszy RMF Classic przyznało specjalną nagrodę - Bo wARTo!, która trafiła do wybitnego młodego kompozytora muzyki filmowej. Oprócz ststuetki i 10 tysięcy euro roczną opiekę medialną otrzymał Bartosz Chajdecki.

Bartosz Chajdecki, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, jest autorem min. muzyki do serialowej superprodukcji "Czas honoru"

O pierwszą tego typu nagrodę w Polsce ubiegali się kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i wykazali się wybitnymi osiągnięciami w zakresie komponowania muzyki filmowej. Zwycięzcę , spośród pięciu wytypowanych przez redakcję RMF Classic osób, wyłoniła Kapituła w składzie: Jan A. P. Kaczmarek, przewodniczący kapituły nagrody Bo wARTo! , Krzesimir Dębski, Michał Lorenc i Michal Kwieciński.

Nagrodę Bo wARTo! Wręczył przewodniczący kapituły Jan A.P. Kaczmarek, a czek na 10 tysięcy euro - prezes Jerzy Mazgaj, przewodniczący rady nadzorczej Vistula Group, w której skład wchodzi marka W.Kruk .

Kolejna nagroda, tym razem przyznana przez patrona medialnego, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła w ręce Danuty Wałęsy.

Nagrody MocArtów, statuetki autorstwa Marka Stankiewicza, wręczyli między innymi: Kayah, Grażyna Kulczyk, Ewa Kruk i Leonard Pietraszak.

Głównym partnerem uroczystości była restauracja Amber Room a także Dom Szampański Veuve Clicquot. Uroczystości RMF Classic patronowali: portal Styl.pl i magazyn Twój STYL.

Dawid Siwek, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz