Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Znamy pierwszych artystów Life Festivalu 2012
20 marca 2012, 21:11 , aktualizacja 21 marca 2012, 08:50
Już po raz trzeci odbędzie się oświęcimski Life Festival. Jego głównym celem jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło RMF FM, a dyrektorem artystycznym został ponownie dziennikarz stacji - Darek Maciborek.

Life Festival Oświęcim to jedna z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w naszym kraju. Udział artystów pochodzących z krajów takich, jak Izrael, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Austria, Węgry, Ukraina, Słowacja, Australia, USA i Jamajka, a także gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz szanowanych postaci z dziedzin teatru czy malarstwa, zagwarantował międzynarodowy sukces pierwszych dwóch edycji festiwalu - w roku 2010 i 2011.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 10 - 13 maja. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Serbii, Argentyny i Izraela. Pojawią się również elementy teatru, sztuki wizualnej oraz muzyki klasycznej. Najważniejszym organizatorem festiwalu jest Fundacja Peace Festival, a dyrektorem artystycznym dziennikarz muzyczny Radia RMF FM, prowadzący POPlistę – Darek Maciborek. Krakowska stacja jest także patronem medialnym imprezy (oprócz niej mi.in. portale - Interia.pl i RMFon.pl).

Na Live Festivalu Oświęcim wystąpi jeden z najwybitniejszych artystów w historii muzyki rockowej - Peter Gabriel, wraz z kilkudziesięcioosobową orkiestrą. Będzie to jedyny koncert Petera Gabriela w Polsce, promujący najnowszy album „New Blood”. Ten najbardziej oczekiwany występ nastąpi na finałowym koncercie, na którym, oprócz Gabriela, pojawią się też krakowskie trio Kroke i Anna Maria Jopek oraz Antwerp Gipsy - Ska Orkestra. Na oficjalnej stronie tego wydarzenia - www.lifefestival.pl - można przeczytać o jego historii, sprawdzić program, a także przeczytać o artystach, którzy na nim wystąpią oraz kupić bilety wstępu.

Life Festival 2012 poleca FAN FM.

Kamil Jastrzębski, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Trwa II Life Festival Oświęcim 2011 (16 czerwca 2011)
  • II edycja Life Festival Oświęcim (16 marca 2011)
  • Darek Maciborek poleca Life Festival (29 kwietnia 2010)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz