Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   FMF nie znika z kalendarium krakowskich imprez
23 marca 2012, 16:08 , aktualizacja 16:30
Po kilku tygodniach niepewności mamy dobre wieści dla fanów krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Jego 5. edycja odbędzie się w maju, w dniach od 24 do 26.

Jeszcze niedawno wydawało się, że z braku środków w budżecie Miasta Kraków Festiwal może się nie odbyć. Na szczęście 23 marca o godzinie 9.45 na antenie RMF Classic usłyszeliśmy dobre wieści.5. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – wspólnego przedsięwzięcia Krakowskiego Biura Festiwalowego i Radia RMF Classic - rozpocznie się 24 maja i potrwa trzy dni, do 26 maja.
Wszystkie koncerty odbędą się o godz. 20.00, tradycyjnie już w hali ocynowni ArcelotMittal Poland, co zapewni wspaniałą akustykę dla tego rodzaju muzyki granej na żywo.
Bilety trafią do sprzedaży 2 kwietnia. Będzie je można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają na trzy wielkie koncerty:
1) światowa premiera symultanicznego wykonania kinowej superprodukcji Pachnidło: Historia mordercy,
2) telewizyjna gala urodzinowa świętującego 80. urodziny Wojciecha Kilara z udziałem jubilata i zaproszonych gości: aktorów, reżyserów i wielkich osobowości świata kina,
3) Obcy – Symfonia Biomechaniczna.
Kino Sztuki i Krwi Elliota Goldenthala – niezapomniane widowisko z udziałem słynnej hollywoodzkiej pary – nominowej do Oskara reżyserki filmowej i teatralnej Julie Taymor oraz światowej sławy kompozytora Eliota Goldenthala.

Szczegółowy program na stronie internetowej Festiwalu Muzyki Filmowej.

Tradycyjnie już podczas festiwalu odbywać się będą Akademie Festiwalowe, które są niepowtarzalną możliwość bezpośredniego spotkania z ekspertami, ważnymi producentami muzyki filmowej, dyrektorami muzycznymi wielu cenionych obrazów filmowych, a także z cenionymi dziennikarzami i krytykami muzycznymi.
Akademie to także wyjątkowa okazja, by poznać sekrety warsztatu muzyki filmowej, poznać kulisy powstawania muzyki tworzonej na potrzeby wielkiego ekranu.
Szczegółowy program Akademii Festiwalowych jest w przygotowaniu.

Festiwalowi towarzyszyć będzie także pasmo filmowe w Kinie Pod Baranami.
24 i 25 maja zaplanowano retrospektywę filmów Julie Taymor. Natomiast 26 maja Kino Pod Baranami pokaże filmy tworzone przez Toma Tykwera i kompozytorów Reinholda Heila, Johnny’ego Klimka.

Po raz pierwszy w historii festiwalowi towarzyszyć będzie specjalna płyta przygotowana we współpracy z Magnetic Records.
Znajdą się na niej utwory kompozytorów – gości festiwalu w latach 2008-2012 - zapowiada Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Zapraszamy do odwiedzenia strony fmf.pl, tam wszystkie aktualne informacje o zbliżającym się 5. FMF oraz historia i ciekawostki z poprzednich edycji Festiwalu.Zapraszamy do obejrzenia relacji FAN FM z wcześniejszych edycji Festiwalu Muzyki Filmowej!

2. FMF - 2009r.
3. FMF - 2010r.
4. FMF - 2011r.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, FMF.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz