Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wysłannicy RMF odwiedzili szpital w Bagdadzie
22 marca 2003, 20:12
Wojna w Iraku trwa już od ponad 60 godzin. Rozpoczęły się również masowe ataki na Irak zarówno z lądu jak i z powietrza. Według władz Iraku w nalotach na Bagdad zginęły 3 osoby a ponad 200 zostało rannych. Przemysław Marzec i Jan Mikruta odwiedzili szpital w Bagdzadzie, w którym przebywają ofiary nalotów. "Ofiary to cywile, przecież to jest szpital cywilny. Tylko cywilom udzielamy tu pomocy. Zobaczcie, są tylko dzieci i osoby starsze" - opowiadali lekarze w wojskowych mundurach.

Nie wiadomo czy cywilne domu zostały zbombardowane dlatego, że - jak powszechnie wiadomo - Irak od dawna wykorzystuje cywilne mieszkania i budynki do przechowywania ważnych dokumentów.

Irakijczycy mówią, że o miejscu przebywania Husajna wiedzą tylko jego synowie, a on sam w jednym miejscu znajduje się conajwyżej jedną godzinę.

Wysłannicy RMF nie zostali ranni w wyniku bombardowań. Mieszkają w hotelu położonym w pobliżu Irackiego Ministerstwa Informacji. Odzyskali sprzęt, dzięki czemu mogą ponownie relacjonować wydarzenia w Bagdadzie.

Przemysław Krupiński, FAN FM
Zdjęcia: Jan Mikruta - Bagdad - RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz