Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielkanocne propozycje RMF Classic
3 kwietnia 2012, 16:08 , aktualizacja 16:36
RMF Classic w święta podróżuje z Turnauem, słucha muzyki z Karpielem-Bułecką i szuka ciszy na Kalatówkach. Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych.

W Wielką Sobotę znany krakowski artysta Grzegorz Turnau zabierze słuchaczy na muzyczną wyprawę szlakiem własnych wielkanocnych podróży.
Z kolei niedzielny koncert wielkanocny ułoży Sebastian Karpiel Bułecka - lider zespołu Zakopower.
Ostatni świąteczny wieczór spędzimy w RMF Classic z jednym z najsłynniejszych artystów XX. wieku – Paulem McCarteny’em.

Szczegóły świątecznej ramówki RMF Classic.

WIELKI PIĄTEK

Dlaczego Wielkanoc ma słabszy PR niż Boże Narodzenie? Po co konfesjonał stanął pod galerią handlową? I co wspólnego ma Ewangelia ze światem biznesu?
Na te pytania w piątkowy wieczór Alicja Myśliwiec będzie próbowała odpowiedzieć razem z księdzem Jackiem Stryczkiem - happenerem i duszpasterzem ludzi biznesu. Początek od 20:30.

Gościem wielkopiątkowej Nocy Poetów Piosenki będzie Poeta Ciszy - Leszek Aleksander Moczulski, autor słów do takich polskich szlagierów, takich jak "Cała jesteś w skowronkach" Skaldów, "Korowodu" Marka Grechuty, czy "Na plażach Zanzibaru" z repertuaru Grzegorza Turnaua. Od 22:00 zaprasza Michał Łanuszka.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę od 9:00 w menu: czekoladowe zajączki z Berlina i mona - 'małpi tort' z Katalonii. Pod hasłem "Wielkanoc bez granic" Dariusz Stańczuk zaprosi gości z kilku europejskich krajów, a także zza oceanu, którzy opowiadać będą o najbardziej malowniczych zwyczajach świątecznych.
Przemówią między innymi: Abel Murcia z Instytutu Cervantesa, Daniel Goepfert z Instytutu Goethego, Alain Schneider z Instytutu Francuskiego, Konsul Królestwa Danii Janusz Kahl.

W Wielką Sobotę – historia pewnych podróży Grzegorza Turnaua. Jak w tytule jednej z jego płyt, RMF Classic wyruszy w muzyczną podróż śladami Wielkanocy, które przyszło mu spędzać poza Krakowem. Z własnej woli lub na zaproszenie przyjaciół. Paryż, Rzym, Zakopane, Grecja, a nawet beskidzka Milówka. Artysta opowie o nich w rozmowie z Magdą Miśką-Jackowską. Zapraszamy w sobotę od 21.00.

WIELKANOCNA NIEDZIELA

W niedzielę o 9:00 Ewa Stanek zabierze słuchaczy na Kalatówki. To wyjątkowe miejsce, gdzie narodziło się narciarstwo w polskich Tatrach, a w 1910 r. odbyły się pierwsze zawody.
Od lat miłośnicy białego szaleństwa toczą tu bój o wielkanocne jajo jeżdżąc na starym sprzęcie.
Po drodze na Kalatówki swoją pustelnię, na Śpiącej Górce, mają albertyni. RMF Classic złoży im wizytę, wstępując wcześniej do albertynek - w poszukiwaniu ciszy.

Muzykę w niedzielny wielkanocny wieczór dobierze specjalnie dla nas Sebastian Karpiel Bułecka. Będzie muzyka Kilara, Góreckiego i Szymanowskiego - w końcu muzyk śpiewał kiedyś w... "Harnasiach"! Na spotkanie zaprasza Michał Łanuszka.

LANY PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek od 9:00 Ula Urzędowska i Jowita Dziedzic-Golec zastanawiać się będą m.in.: dlaczego jedni "Mazurki" Chopina widzą na zielono a innym V Symfonia Beethovena kojarzy się zawsze z czerwienią?
O barwy w muzyce zapytają Wiesława Ochmana i Jana Kantego Pawluśkiewicza, artystów, którzy łączą pasję do muzyki z pasją malarstwa.

Po południu Anna Piekarczyk będzie zgłębiać naukową i mistyczną naturę wody. Dowiemy się m.in. dlaczego woda staje się święta, skąd wziął się jej kult w starożytności i święte rzeki w Indiach.

Ostatni świąteczny wieczór spędzimy w RMF Classic z jednym z najsłynniejszych muzyków XX. wieku - Paulem McCarteny’em. Legendarny Beatles wydal właśnie płytę z zestawem standardów - "Kisses on the Bottom".
W RMF Classic opowie o pasji tworzenia i swoich inspiracjach. Na spotkanie z gwiazdą od 21:00 zaprasza Dariusz Stańczuk.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Wielkanoc z RMF Classic (20 kwietnia 2011)
  • RMF Classic spędza Wielkanoc we Florencji (30 marca 2010)
  • RMF Classic na Wielkanoc (6 kwietnia 2009)
  • Wielkanoc w RMF Classic (4 kwietnia 2007)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz