Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Polskie kino i tajemnice starożytnego Egiptu latem w RMF Classic
30 czerwca 2012, 14:36 , aktualizacja 3 lipca 2012, 18:26
„Wakacje z mumiami” czyli historie wielkich odkryć archeologicznych i „Jazda z filmami” - wakacyjny konkurs o polskim kinie - to jedne z wielu letnie nowości, które zagoszczą w wakacje na antenie RMF Classic.

Letnia ramówka startuje w poniedziałek, 2 lipca. Podczas wakacji antena będzie podzielona na cztery pasma: poranne „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, konkurs „Jazda z Filmami”, popołudniowy magazyn „W samo popołudnie” oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów
(pn-pt, 7:00 - 11: 00). Oprócz stałych pozycji w programie porannym pojawią się między innymi:

„Las ma głos” - cykl, w którym Magda Miśka-Jackowska będzie odkrywać przyrodę jednego z najbardziej urokliwych i nieznanych regionów Polski - Podlasia.

„W sypialni prezydenta”

- czyli niezwykłe historie z dziejów Białego Domu, legendarnej siedziby prezydentów Stanów Zjednoczonych.

„Jazda z filmami” (pn-pt, 11:00 – 15:00) - nowy konkurs w którym Michał Łanuszka i Dariusz Stańczuk będą przypominać najbardziej lubiane polskie filmy. Spotkamy się ze znanymi aktorami i reżyserami oraz posłuchamy niezapomnianej muzyki filmowej. Odwiedzimy też Muzeum Motoryzacji i Inżynierii w Otrębusach - miejsce, które jest kopalnią jedno- i wielokołowych rekwizytów polskiego kina.

„W samo popołudnie”
(pn-pt, 15:00-19:00) - program prowadzić będą: Magda Miśka-Jackowska, Ewa Stanek, Alicja Myśliwiec i Urszula Urzędowska. Letnie nowości to:

„Wakacje z mumiami” - czyli „urlop z dreszczykiem” w starożytnym Egipcie. Naszym przewodnikiem będzie „polski Indiana Jones ", archeolog, profesor Andrzej Niwiński. Odkryjemy tajemnice faraonów, poznamy historię wielkich odkryć archeologicznych, a także codzienne sprawy dawnych mieszkańców Egiptu.

„Wakacyjna Mapa Designu” - na której znajdą się ciekawie zaprojektowane miejsca w Polsce i na świecie, które warto odwiedzić podczas podróży.

„Starcie na starcie” - w nawiązaniu do Letnich Igrzysk Olimpijskich będziemy przybliżać nieznane fakty z „życia” różnych dyscyplin sportowych. Naszym gościem będzie m.in. olimpijski złoty multi-medalista - Robert Korzeniowski.

„Małe co nieco” - czyli historia kostiumu kąpielowego od czasów starożytnych, przez rewolucję bikini, po dzisiejszą modę plażową.

„Na widelcu i na języku” - podczas przygotowywania egzotycznych potraw, będziemy doradzać jak nie popełnić obyczajowego faux pas przy stole i jak biesiadować w międzynarodowym towarzystwie.

„Prognoza Astronomiczna” - naukowcy z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach codziennie będą tworzyć mapę nocnego, letniego nieba i zachęcać do jego obserwacji. Nie zabraknie też ciekawostek z historii astronomii.

Letnie wieczory
pn-pt, od 19:00)

To autorskie propozycje muzyczne dziennikarzy stacji. Każdy z nich zaproponował latem wycieczkę do innego miejsca na mapie gatunków muzycznych:

„Na ścieżkach lata” - pod tym hasłem w każdy poniedziałek Magda Miśka Jackowska będzie przypominać najbardziej słoneczne soundtracki kina.

We wtorek Michał Łanuszka zaprasza na „Wieczór z Poetami Piosenki” w którym będzie polecać płyty polskich artystów, które jego zdaniem są niezbędne w wakacyjnym bagażu.

Środa to czas muzyki gigantów rocka w wersjach symfonicznych. W „Rockharmonii RMF Classic” usłyszmy m.in. największe przeboje takich zespołów jak: Queen, The Beatles, Sting i Peter Gabriel. Zaprasza - Dariusz Stańczuk.

„Piraci nie tylko z Karaibów” - będą grasować w RMF Classic w każdy czwartkowy wieczór. Alicja Mysliwiec przypomni pod tym hasłem najlepszą muzykę z kultowych filmów o piratach.

„W strunę słońca” - to czas dla muzyki gitarowej. Gitarę w kinie, gitarę w klasyce i w dobrej piosence będzie polecać w każdy piątek Ewa Stanek.

WEEKEND


Sobotnie przedpołudnie (9:00-13:00) spędzimy w świecie tajemnic meteorologii. Będziemy opowiadać o zjawiskach atmosferycznych i o tym jak oddziałują na człowieka. Z kolei w niedzielę (godz. 10:00-15:00) pod hasłem „Nieznane podróże znanych ludzi” o najbardziej niezapomnianych wyprawach opowiadać będą popularni artyści.

Weekendowe wieczory to tradycyjnie dobra muzyka w mistrzowskich wykonaniach.

W sobotę od 21:00 zapraszamy na cykl „Muzyka spod igły”, w którym zaprezentujemy legendarne nagrania z płyt winylowych. Gospodarzem programu będzie Wojciech Padjas - meloman i kolekcjoner „czarnych płyt”.

W niedzielę od 21:00 koneserów dobrej klasyki zapraszamy na „Classic Summer Nights” . Przed nami letni maraton z dziewięcioma symfoniami Beethovena w najnowszej interpretacji jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków naszych czasów - Daniela Barenboima i West-Eastern Divan Orchestra.

Redakcja FAN FM, FAN FM; PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz