Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Świąteczna ramówka RMF Classic
20 grudnia 2012, 18:30
Przez całe Święta trwać będzie niezwykły radiowy projekt – „Świąteczne RMF Classic”, w którym od połowy grudnia stacja jako jedyna w Polsce gra świąteczne przeboje 24 godziny na dobę! Nie zabraknie także specjalnych bożonarodzeniowych programów.


RMF Classic przygotowało dla słuchaczy bardzo bogaty wybór najpiękniejszych, najbardziej świątecznych piosenek oraz tematów instrumentalnych z filmów i seriali o Świętach. Dodatkowo już od weekendu muzyczną bazę przebojów świątecznych uzupełnią kolędy w wykonaniu największych polskich artystów takich jak: Kayah, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Grzegorz Turnau, Krzysztof Cugowski, Ewa Bem, Krzysztof Kiliański, Urszula, Maryla Rodowicz i wielu innych. Słuchacze RMF Classic mogą także do końca Świąt głosować w plebiscycie na świąteczny przebój wszechczasów i ułożyć specjalną Listę Świątecznych Przebojów.

Znakomitym dopełnieniem tej świątecznej, muzycznej oferty będą także spotkania z niezwykłymi gośćmi.

W Wigilię po godzinie 17.00 zaprosimy do stołu związane z Krakowem szlachcianki - Natalia Potocka, hrabina Hanka Rey i baronowa Beata Lasecka opowiedzą o tradycji celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia w swoich domach.

Tuż potem, po godzinie 19.00, Adam i… Ewy - specjalny świąteczny koncert przygotowany przez Adama Sztabę - kompozytora, dyrygenta i pianistę. W dniu imienin Adama i Ewy nasz gość zaprezentuje słuchaczom RMF Classic swoją ulubioną świąteczną muzykę w wykonaniu słynnych Ew. Zaśpiewają, między innymi - Ewa Małas-Godlewska, Eva Cassidy i Ewa Bem.

W pierwszy dzień Świąt od godziny 9.00 rozmawiać będziemy o Cudzie Narodzin – o tym jak macierzyństwo niemożliwe staje się możliwe. Opowiemy też o mamach z dalekich stron świata, które rodzą w atmosferze czarów. Przyjrzymy się jak mały człowiek zaczyna przygodę z życiem w wielu różnych kulturach.

Po godzinie 13.00 wrócimy w RMF Classic do filmowych, świątecznych klasyków - Kevin po raz kolejny zostanie sam w domu, Clark Griswold walczyć będzie ze świątecznymi ozdobami, a Grinch ogłosi, że Świąt nie będzie!

Filmowe Boże Narodzenie pod szkłem powiększającym i w krzywym zwierciadle przedstawią nam specjaliści, którzy na co dzień decydują o programie najciekawszych festiwali filmowych w Polsce.

Tego dnia o godzinie 15.00 zapraszamy także na spotkanie ze słynną śpiewaczką Aleksandrą Kurzak - poznamy Święta widziane z perspektywy sceny i kulisów największych teatrów muzycznych świata.

Tuż potem, o godzinie 17.00 w zaczarowany świat poezji Konstantego lldefonsa Gałczyńskiego przeniesie nas swoimi wspomnieniami o tacie jego córka, Kira Gałczyńska.

W drugi dzień Świąt, po godzinie 9.00 zapraszamy na – Święta bliżej nieba – czyli opowieści ludzi, którym do nieba bliżej niż innym. Pilot, paralotniarz, fotograf lotniczy i pracownik górskiej stacji meteorologicznej - każdy z nich na co dzień obserwuje świat z nad naszych głów. Opowiedzą o pracy w chmurach, niezapomnianych wschodach i zachodach słońca, i ziemi widzianej z perspektywy nieba…

Po godzinie 13.00 do w towarzystwie profesorów - antropologa kultury Czesława Robotyckiego i socjologa Zdzisława Macha - będziemy szukać odpowiedzi na pytania: ile Świąt dziś w Świętach? Czy są jeszcze święte, czy już tylko odświętne? Czy przy świątecznym stole czy może… podłączone do Internetu?

O godzinie 15.00 zajrzymy do Białego Domu i ujawnimy w jaki sposób celebruje się Boże Narodzenie w siedzibie prezydenta USA? Tylko w RMF Classic ciekawostki, nieznane szerzej fakty, trochę historii i rozmowa z kimś, kto zna Biały Dom od środka i zdradzi nam, do czego prezydent USA potrzebuje aż 54 choinek!

A o godzinie 18.00 Wielki Finał Listy Świątecznych Przebojów w RMF Classic. Przedstawimy wyniki głosowania naszych słuchaczy, którzy wraz użytkownikami portalu naszemiasto.pl wybierali świąteczny przebój wszechczasów, który najbardziej kojarzy się z niezwykłą, niepowtarzalną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.

Redakcja FAN FM, FAN FM; PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz