Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Świąteczne programy RMF FM
20 grudnia 2012, 20:27
RMF FM proponuje w Boże Narodzenie świąteczne śniadanie z Andrzejem Piasecznym, drugą edycję Szopki Politycznej oraz zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prawdziwymi mężczyznami na Hali Kondratowej.
Dzień przed Wigilią Fakty RMF FM po raz pierwszy wprowadzają kulinarne serwisy informacyjne, a w pierwszy dzień Świąt nadawanie rozpocznie Radio Betlejem.

W Wigilię słuchaczy obudzi poranny kwartet RMF FM prowadzący "Wstawaj, szkoda świąt!" (6:00-10:00, Przemysław Skowron, Witold Lazar, Tomasz Olbratowski i Marcin Ziobro), który, między innymi, przedstawi wyniki Wigilijnej Listy Przebojów kulinarnych.

Daniel Dyk w paśmie "Byle do Wigilii" (10:00-14:00) podsumuje ostatnie przygotowania do świąt i wysłucha porad Barbary Zielińskiej na temat unikania wigilijnych wpadek.

Od 14:00 do 17:00 Kamil Baleja poprowadzi wigilijne popołudnie ucząc się kolęd z Opatem klasztoru Benedyktynów w Tyńcu oraz opowiadając związane z kolędami historie.

Tradycyjnie o 17:00 rozpocznie się czterogodzinny "Koncert najpiękniejszych kolęd",
a od 21:00 do 1:00 Krzysztof Urbaniak porozmawia o prezentach, otrzymanych lub wymarzonych, z gwiazdami muzycznymi, m.in. z Łukaszem Zagrobelnym, Maciejem Czaczykiem czy Anną Wyszkoni.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia rozpocznie nadawanie "Radio Betlejem" (7:00-10:00), którego reporterzy (Przemysław Skowron, Witold Lazar, Tomasz Olbratowski i Marcin Ziobro) zostaną wysłani w przeszłość do Betlejem pod rządami Rzymian.

Dziennikarze RMF FM przygotowali także w tym roku satyryczną "Szopkę Polityczną” (10:00 do 14:00), w której wcielą się w postacie polityków i celebrytów.
Akcja "Szopki Politycznej" toczy się na Stadionie Narodowym, a wystąpią w niej między innymi: Darek Maciborek (jako Aleksander Kwaśniewski), Daniel Dyk (jako Bronisław Komorowski), Sławomir Kowalewski (jako Jarosław Kaczyński), Marek Balawajder (jako Donald Tusk) i Przemysław Skowron (w roli Perfekcyjnej Pani Domu).

Od 14:00 do 18:00 Kamil Baleja opowie "Jak to było naprawdę..." , konfrontując powszechne przekonania z prawdą historyczną o Palestynie sprzed 2000 lat.

Wieczorem, między 18 a 22 Darek Maciborek przedstawi różne wersje najciekawszych świątecznych piosenek pokazując, jak święta łączą odległe od siebie rodzaje muzyki i porozmawia z dziennikarzami RMF FM o ich ulubionych przebojach.

Na zakończenie pierwszego dnia świąt (22:00-1:00) Tomasz Brhel podpyta muzyczne gwiazdy o to, jak kolędują w swoich domach i przedstawi ulubione piosenki świąteczne słuchaczy RMF FM.

26 grudnia Daniel Dyk zaprasza na "Świąteczne śniadanie z Andrzejem Piasecznym" (7:00-10:00), z którym porozmawia nie tylko o muzyce, ale i o świątecznych zwyczajach.

Od 10:00 do 14:00 słuchacze RMF FM spędzą "Święta w górach" w towarzystwie Sławomira Kowalewskiego, Macieja Pałahickiego i legendarnego ratownika TOPR-u, Kazimierza Gąsienicy-Byrcyna w drodze do schroniska na Hali Kondratowej, słuchając opowieści o niesamowitych górskich przygodach.

Tomasz Brhel zaprasza na program "Wasza muzyka na święta" (14:00 do 18:00), w którym, oprócz życzeń przesyłanych sms-ami, czy mailem pojawią się również życzenia video na www.rmf.fm.
Słuchacze poznają także dziesiątkę najpopularniejszych życzeń przesyłanych sms-em w tym roku.

Od 18:00 do 22:00 Marcin Jędrych zajmie się 50-latkami.
Okrągłe urodziny obchodzi w tym roku wielu artystów, aktorów, muzyków, także wiele ważnych wydarzeń muzycznych istnieje już od pół wieku.
Z tej okazji Marcin Jędrych przygotował specjalne, muzyczne, podsumowanie.

Ostatni świąteczny wieczór zakończy Krzysztof Urbaniak (22:00-1:00).

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz