Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wakacyjne propozycje RMF Classic
27 czerwca 2013, 08:29 , aktualizacja 08:30
Rzymskie Wakacje Zbigniewa Bońka, Akademia Sportu z udziałem gwiazd i wspomnienia wakacji rodem z PRL-u to propozycje na lato w ramówce RMF Classic.

Letnia ramówka startuje w poniedziałek, 1 lipca.

Podczas wakacji antena będzie podzielona na cztery pasma: poranne "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów", urodzinowy konkurs "Muzyka w Roli Głównej" na zmianę z programem o wakacjach w PRL-u, popołudniowy magazyn "W samo popołudnie" oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów (pn-pt, 7:00 -11:00). Oprócz stałych pozycji w programie porannym pojawią się m.in.:
"Dziecko w drodze" - wakacyjny poradnik, w którym jak i gdzie podróżować z maluchami radzić będą ekspertki, czyli mamy-podróżniczki.
"Walutowa Mapa Europy" - cykl o historii najbardziej popularnych walut krajów europejskich.
"Kultura na drodze" - zabawa dla tych którzy spędzają lato w mieście, w której słuchacze będą mogli sprawdzać się ze znajomości ulic swojego miasta.
W porannym programie także co godzinę Fakty RMF Classic i wakacyjna prognoza pogody, a o 9:30 Fakty Kulturalne.

Powrót do przeszłości, czyli wakacje z saturatorem (pn-pt, 11:00-15:00). To powrót do świata wakacji w PRL-u, w którym królowali kaowcy, świetlice i kolektywność. Przypomnimy sobie co znajdowało się wtedy w ekwipunku wczasowicza oraz jakie atrakcje spotykał na swojej trasie. Nie zabraknie także największych przebojów muzycznych polskiego lata, które w przeszłości bawiły wczasowiczów na festiwalach piosenki.

W lipcu i w sierpniu wraca również urodzinowy, filmowy konkurs RMF Classic "Muzyka w roli Głównej". W wakacyjnych edycjach do zdobycia kolejne atrakcyjne nagrody.

W samo popołudnie (pn-pt, 15:00-19:00), a w nim m.in:
"Rzymskie Wakacje Zbigniewa Bońka" (czw, 15:50) - piłkarz, dawny zawodnik klubu AS Roma, opowie w RMF Classic o swojej fascynacji "wiecznym miastem". Boniek poprowadzi nas swoimi ulubionymi trasami, zdradzi za co kocha rzymskich szefów kuchni i jacy są tamtejsi kibice.
"Książki na lata" (pn, 15:30) - opowieści znanych pisarzy o książkach, na których dorastali i które czyta się przez lata. Pierwszym pisarzem, który poprowadzi nas szlakiem swoich lektur będzie Eustachy Rylski - prozaik, dramaturg, scenarzysta.
"Jak to ująć" (śr, 15:30) – czyli wakacyjny poradnik fotograficzny, w którym eksperci będą radzić jak zrobić dobre, wakacyjne zdjęcie w deszczu, pod słońce, bez statywu, a nawet pod wodą.

WIECZORY (pn-pt, od 19:00) - to autorskie propozycje muzyczne dziennikarzy stacji.
"Cuda i Divy" w wakacyjne poniedziałki będzie prezentować Ewelina Pacyna. Zabrzmi muzyka największych div muzyki rozrywkowej, tych niekwestionowanych i tych, które do tego miana pretendują.
We wtorki na muzyczny pojedynek pod hasłem "Kolacja na cztery ręce" zaprasza Jadwiga Polus. W każdym odcinku o palmę pierwszeństwa będzie walczyć para znakomitych artystów.
"Na ścieżkach lata" w każdą letnią środę znajdziemy Magdę Miśkę-Jackowską i najlepsze albumy z muzyką filmową.
W czwartki zapraszamy wielbicieli szumu czarnej płyty na wakacyjną odsłonę cyklu "Muzyka Spod Igły". Latem Wojciech Padjas wraca do najpiękniejszych standardów.
Z kolei "Muzykę do pary" proponujemy na piątkowe wieczory. Ich gospodyni Ewa Stanek zaprasza na wędrówkę tropem muzycznych par, które łączy podobny głos, styl, temperament lub tematyka.

WEEKEND

W sobotnie przedpołudnia (godz. 9-13) RMF Classic zaprasza do "Wakacyjnej Akademii Pogody" - to radiowy poradnik o tym, jak czytać znaki na niebie i ziemi, które pozwolą nam przewidzieć pogodę. Słuchacze poznają mechanizmy najczęściej spotykanych zjawisk klimatycznych oraz znaczenie terminów meteorologicznych.
W niedzielę od 10:00 RMF Classic zaprasza do "Wakacyjnej Akademii Sportu". Gośćmi będą znani aktorzy, muzycy i dziennikarze, którzy opowiedzą o tym dlaczego od lat czynnie uprawiają różne dyscypliny sportu, a także o satysfakcji z przezwyciężania własnych słabości.

W weekendowe wieczory przypomnimy najsłynniejsze koncerty popularnych artystów. Posłuchamy niezapomnianych nagrań live Leonarda Cohena, Diany Krall, Stinga, Grapellego czy Astora Piazzoli - Classic Summer Nights w wakacyjne soboty i niedziele od 21:00.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz