Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM zaprasza na Bieg Trzech Kopców
27 sierpnia 2013, 16:03 , aktualizacja 16:06
Bieg Trzech Kopców, czyli VII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim, odbędą się 6 października 2013. Trasa o długości około 13 km prowadzi pomiędzy trzema krakowskimi kopcami - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego, ze startem na Wzgórzu Lasoty i metą na Wzgórzu Sowiniec.


Jest to jedyny w Polsce bieg górski, odbywający się w ścisłym centrum miasta i umożliwiający biegaczom podziwianie niezwykłych widoków zabytkowego Krakowa.

Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako "anglosaski", w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół.

Począwszy od startu pod Kopcem Krakusa – na Wzgórzu Lasoty, poprzez Rynek Podgórski, Bulwary Wiślane, tereny nieopodal Wawelu i klasztoru Norbertanek, Las Wolski, gdzie przebiega się tuż obok krakowskiego ZOO, aż do mety pod Kopcem Piłsudskiego – na Wzgórzu Sowiniec – wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.

Pełny opis trasy wraz z mapą!

Warto już teraz się zapisać, gdyż do 31 sierpnia opłata wpisowa wynosi 25 zł, po tym terminie koszt wpisowego wyniesie 40 zł.

Zapisy prowadzone są na stronie interneotwej zis.krakow.pl

Do udziału w biegu zaprasza RMF FM, RMF Maxxx oraz interia.pl, jako patroni medialni imprezy.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz