Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielki finał Przeboju Lata 2013 na Costa Brava i w RMF FM [AKTUALIZACJA]
1 września 2013, 20:03 , aktualizacja 3 września 2013, 23:57
1 września odbył się finał corocznego letniego plebiscytu muzycznego RMF FM, w którym słuchacze wybierają największy wakacyjny przebój.

Finał tegorocznej edycji plebiscytu na Przebój Lata w RMF FM był zdecydowanie najgorętszym wydarzeniem roku na antenie radia. Miał on dwie odsłony - polską i zagraniczną. Ze studia w Krakowie od popołudnia najbardziej lubiane kawałki minionych wakacji słuchaczom serwowali Marcin Jędrych i Darek Maciborek. Tymczasem w Hiszpanii stu słuchaczy RMF FM bawiło się na wyjątkowej imprezie pełnej hitów na Costa Brava. Nie zabrakło tam również gwiazd muzyki, tj. grupy LemON, Sylwi Grzeszczak i Anii Wyszkoni.

Od początku wakacji głosowaniu na Przebój Lata towarzyszył konkurs, w którym jurorzy-słuchacze RMF FM walczyli o bilety dla siebie i swoich znajomych na niezapomnianą imprezę kończącą sezon, którą na Costa Brava zorganizowała żółto-niebieska stacja. Wygrywali ci, którzy szybciej zdobyli 2 punkty odpowiadając na letnio-muzyczne pytania w małych finałach, które odbywały się na antenie RMF FM co kilka dni.

Od 15.00 rozgrzewkę przed imprezą rozpoczął Marcin Jędrych, który przypomniał niezwykłe chwile tego lata, kiedy to muzyczne gwiazdy współprowadziły sobotnie wydania programu "Przebój lata".
W programie także pojawiły się pierwsze łączenia z gorącą wyspą, na której zabawę rozkręcał DJ ADHD. O tym co działo się w danej chwili na Costa Brava opowiadali Krzysztof Urbaniak i Krzysztof Zasada.


Od samych relacji robiło się gorąco i wzbierała zazdrość, że się tam nie jest.
Gorące zdjęcia i filmiki można obejrzeć na stronach internetowych tegrocznego wydania plebiscytu "Przebój Lata". Tam znajdziecie również pełne zestawienie ułożone przez słuchaczy w ciągu lipca i sierpnia.

Główne odliczenie najlepszych letnich przebojów 2013 roku rozpoczął tuż po 20.00 Darek Maciborek, łącząc się co chwile z Krzysztofem Urbaniakiem, który przekazywał gorące relacje z Casta Brava.
Przebój Lata 2013 w RMF FM wygrał utwór "Symetryczno - liryczna" zespołu Enej.To trzeci triumf tego zespołu z rzędu. Przed rokiem wygrali wielkim hitem "Skrzydlate ręce", a dwa lata temu "Radio Hello".
Na drugim miejscu znalazła się piosenka "One Way Or Another" grupy One Direction.
Trzecie miejsce - Sylwia Grzeszczak i jej kawałek "Pożyczony".

Finał "Przeboju Lata" był ostatnim akcentem letniej ramówki RMF FM.

Wybór słuchaczy skomentował Dyrektor Muzyczny RMF FM, Adam Czerwiński.
"Bezkonkurencyjnymi zwycięzcami naszego plebiscytu okazali się zwycięzcy pierwszej edycji telewizyjnego programu "Must Be The Music. Tylko muzyka". Doskonała recepta na przebój to: charyzmatyczny wokal, ciekawa rytmika, sekcja dęta nawiązującą do muzyki bałkańskiej i szeroka paleta niezwykłych brzmień dla uważniejszych słuchaczy. To wszystko łączy w sobie utwór "Symetryczno - liryczna". To energiczna, pełna emocji piosenka, doskonale łącząca w sobie to, co Enej ma do zaoferowania swoim fanom.".

Od poniedziałku, 2 września, rusza jesienna ramówka. O jej szczegółach informowaliśmy już na stronach FAN FM

Krzysztof Leszczyński, Dawid Siwek, FAN FM
Dźwięk: RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz