Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Imprezy współtowarzyszące 6. Festiwalowi Muzyki Filmowej
2 września 2013, 18:00 , aktualizacja 18:36
Szósta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona w dniach od 26 do 29 września. 6.FMF będzie wyjątkowy, gdyż będzie połączony z dziesiątymi urodzinami RMF Classic

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to nie tylko koncerty, ale wiele innych imprez towarzyszących, m.in. spotkania twórców muzyki filmowej z publicznością, akademie festiwalowe, a w tym roku po raz pierwszy spotkania z ekologią i warsztaty dla młodych, początkujących kompozytorów w Alvernia Studios.

1. FMF-EKO

Pod hasłem FMF-EKO organizatorzy zaplanowali kilka wydarzeń i akcji proekologicznych.

W jej ramach proponują:
- spotkanie z Valgeirem Sigurðssonem (czwartek, 26 września - Małopolski Ogród Sztuki, g. 18.00), islandzkim kompozytorem zaangażowanym w ratowanie środowiska naturalnego w swej ojczyźnie. To jego słowa znaleźć można na lnianych torbach z limitowanej serii FMF-EKO.

- wraz z dzieckiem można będzie wziąć udział w warsztatach dla najmłodszych (czwartek, 26 września - Małopolski Ogród Sztuki, g. 15.00), na których z żywą Pracownią budowane będą zielone, szumiąco-szeleszczące instrumenty. A w dzieciach rozbudzona zostanie ciekawość natury i świadomość ekologiczną.

- koncerty z muzyką do filmów o niepodważalnym pięknie przyrody, ale i o dewastacji środowiska naturalnego(piątek, 27 września o godz. 19.00, w gotyckim wnętrzu Kościoła św. Katarzyny).
Wysłuchać będzie można "Requiem dla umierającej planety" – kompozycji Ernsta Reijsegera do filmów Wernera Herzoga oraz "Głosów Islandii" – muzyki Valgeira Sigurðssona do filmu dokumentalnego o eksploatacji zasobów naturalnych "Dreamland" (reż. Þorfinnur Guðnason i Andri Snær Magnason).

Projekt pn. Edukacja ekologiczna w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w 2013 r. dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Więcej o FMF-EKO


2. FMF Master Classes for Young Composers

Po raz pierwszy w historii FMF – Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, młodzi kompozytorzy mają szanse na bezpłatne warsztaty w Alvernia Studios.
Poprowadzą je najlepsi specjaliści w branży, wśród nich m.in.: profesor Daniel Carlin - dyrektor uznawanej za najbardziej prestiżową w tej branży katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC, Thornton School of Music) czy Dennis S. Sands - inżynier dźwięku współpracujący na stałe z takimi sławami jak Alexandre Desplat, Danny Elfman czy Alan Silvestri.
Wśród prowadzących zajęcia znajdą się również goście tegorocznej edycji FMF, m.in.: kompozytorzy - Trevor Morris, Don Davis, Alberto Iglesias, Robert Elhai – współpracujący na stałe z Elliotem Goldenthalem oraz Brianem Tylerem, a także Michael Todd - dyrektor ds. muzyki filmowej i telewizyjnej The American Society of Composers, Authors and Publishers oraz pokaźne grono polskich ekspertów związanych m.in. z Alvernia Studios, Akademią Muzyczną w Krakowie czy Wydziałem Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Warsztaty potrwają od 25 do 28 września w Alvernia Studios – jednej z największych i najnowocześniejszych wytwórni filmowych w Europie.
Dzięki temu młodzi twórcy będą mieli okazję pracować na sprzęcie i oprogramowaniu najwyższej światowej klasy, pod kierunkiem inżynierów dźwięku, specjalistów od postprodukcji muzycznej, kierowników sesji nagraniowych, aranżerów i uznanych kompozytorów. Dowiedzą się jak tworzy się muzykę filmową w Hollywood.

Pełny program warsztatów.


3. FMF to także tradycyjne otwarte spotkania artystów z widzami.

Na spotkania z publicznością zapraszają, goszczące w tym czasie w Krakowie, wielkie gwiazdy kina:
- Alberto Iglesias - piątek, 27 września godz. 12.00,
- Don Davis - piątek, 27 września, godz. 16.30,
– Abel Korzeniowski - niedziela, 29 września, godz. 12.00.

To jedyna szansa, aby zadać im pytanie, zdobyć autograf, a nawet zrobić sobie zdjęcie z artystami.
Spotkania odbędą się w Centrum Festiwalowym - Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12).

Szczegółowy wykaz spotkań.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o gwiazdach i wszelkich festiwalowych atrakcjach, polecamy słuchanie RMF Classic od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 14.00
2 września wystartował program pod nazwą "Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie od A do Z.
W nim oprócz informacji o koncertowym programie i innych wydarzeniach, które odbędą się w ramach Festiwalu, także konkursy, gdzie do wygrania są wejściówki. Szczegóły na stronach rmfclassic.pl

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz