Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Kino Legalnej Kultury na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
24 września 2013, 17:53 , aktualizacja 17:57
Wielkie kinowe przeboje ostatniego roku: "Mistrz", "Miłość" i "Sugar Man", przedpremierowy pokaz filmu "Historie rodzinne" oraz specjalne pasmo filmowe dla dzieci - "Mia i Migusie" oraz "Sekret księgi z Kells" - to seanse w ramach Kina Legalnej Kultury towarzyszącej szóstemu Festiwalowi Muzyki Filmowej.


Pokazy w ramach Kina Legalnej Kultury odbywać się będą w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12). Wstęp wolny.

W programie:

26 września (czwartek)

18.30 – Miłość, reż. Filip Dzierżawski
Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat, zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad, pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

20.30 – Mistrz, reż. Paul Thomas Anderson
Fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Uznawany przez światową krytykę za jeden z najważniejszych filmów 2012 roku film Paula Thomasa Andersona, twórcy Magnolii i Aż poleje się krew.

27 września (piątek)

14.00 – Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul
Zdobywca Oscara, laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu dokument przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza. Reżyser Malik Bendjelloul przedstawia jego niezwykłe losy, a także daje nam historię pełną nadziei, inspiracji i wspaniałej muzyki.

28 września (sobota)

12.00 – SEANS DLA DZIECI: Mia i Migusie, reż. Jacques-Rémy Girerd
Jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Na czele trwającej 6 lat produkcji stał Jacques-Remy Girerd i francuskie studio Folimage, ale współpracowało przy tym projekcie aż 15 krajów. Z wielkim sukcesem! Film doceniła nie tylko dziecięca publiczność, ale także Europejska Akademia Filmowa, przyznając mu nagrodę dla najlepszego filmu animowanego roku.

18.00 - Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul

20.00 - Historie rodzinne (przedpremiera), reż. Sarah Polley
Eksperymentalny dokument poświęcony poszukiwaniom tożsamości ojca autorki – intymny, bardzo osobisty portret wielopokoleniowej familii, zakleszczonej pomiędzy wygodnym mitem a kłopotliwą prawdą. Czy po latach wciąż można jeszcze do niej dotrzeć?

29 września (niedziela)

12.00 – SEANS DLA DZIECI: Sekret z księgi z Kells, reż. Tomm Moore, Nora Twomey
Przepiękna graficznie, emocjonująca i pełna przygód opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności a także sile pisma i ilustracji. Film nominowany w 2010 roku do Oscara za najlepszy film animowany. Otrzymał także nagrody publiczności na festiwalach w Edynburgu, Annecy, Dublinie.

Legalna Kultura działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Pokazuje, jak ważna jest zgoda odbiorców na korzystanie z legalnych źródeł. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą powstawać wyłącznie wtedy, gdy odbiorcy kultury będą z nich korzystać. Korzystając z legalnych źródeł, wspierasz kulturę.

Płyta wydana z okazji 6.Festiwalu Muzyki Filmowej - zobacz "Album FMF 2013"

Pełny program 6.Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - szczegóły tutaj

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR KBF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz