Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Propozycje RMF Classic na weekend Wszystkich Świętych
3 listopada 2013, 08:28 , aktualizacja 08:28
Przedstawiamy propozycje RMF Classic na weekend związny z dniem Wszystkich Świętych. Tematem przewodnimm tych dni będzie sowo "pamięć".
PIĄTEK, 1.11

9-13 Magda Miśka-Jackowska i jej gość Michał Rusinek, autor i tłumacz książek dla dzieci i dorosłych, członek zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej, w rozmowie o pamięci pieszczotliwie i zawodowo, i o snach z Wisławą…

13-17 Dariusz Stańczuk o pomniki pamięci i pamięć komputerową pytać będzie Janusza Kaniewskiego - projektanta, oraz Ryszarda Tadeusiewicza - informatyka, profesora nauk technicznych, byłego rektora Akademii Górniczo-Hutniczej.

17-21 Ewelina Pacyna z korespondentami wojennymi, m.in. Wojciechem Jagielskim, Krzysztofem Millerem i Marcinem Mellerem - rozmawiać będzie o pracy na krawędzi życia i śmierci.

Od 21 Alicja Myśliwiec i Jowita Dziedzic-Golec zapraszają na świąteczny koncert muzyki. Tribute to..., czyli koncert w hołdzie tym, którzy odeszli... Będzie Janis Joplin śpiewana przez Pink, John Lennon, Eric Clapton, ale też niezapomniana Maria Callas, fragment ostatniego koncertu Vladimira Horowitza, lament z Pamiętników pisanych nadzieją Zbigniewa Preisnera cudownie zaśpiewany przez Lisę Gerrard, no i Piotr Beczała razem z Richardem Tauberem.

SOBOTA, 2.11

9-13 Tomasz Piekarski zapyta Andrzeja Guzowskiego, doktora nauk medycznych, wykładowcę Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i tanatologa - jak można oswoić śmierć…

13-15 Jadwiga Polus - zaprasza na wspomnienie wielkiej pieśniarki Edith Piaf, w 50-tą rocznicę jej śmierci. W programie Piaf – In Memoriam odwiedzimy paryskie mieszkanie pieśniarki, w którym dziś mieści się prywatne muzeum Edith Piaf i posłuchamy niezapomnianych piosenek francuskiego wróbelka.

17-21 O odchodzeniu od siebie, z domu i na zawsze i o tym, że trzeba pielęgnować dobre wspomnienia z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem rozmawia Ewa Stanek.

Od 21 Wojciech Padjas poleca świąteczne wydanie Muzyki Spod Igły. Tym razem z czarnej płyty organowe koncerty Jerzego Fryderyka Haendla.

NIEDZIELA, 3.11

9-13 Jadwiga Polus zaprasza na Bliskie Spotkania z Kayah, tuż przed oficjalną premierą nowej płyty artystki - KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA! Nie uciekniemy od trudnych pytań o rozstania, pożegnania i niebo.

17-21 W niedzielę odwiedzimy Wisłę, która ma jeden z najpiękniej położonych cmentarzy w Polsce, na Groniczku. Przeniosą nas tam wspomnienia Jerzego Pilcha o babce Czyżowej, Starym Kubicy, Naczelniku Czyżu.

Redakcja FAN FM, FAN FM

Przeczytaj również:
  • RMF Classic w dzień Wszystkich Świętych (28 października 2009)
  • Dzień Wszystkich Świętych w RMF Classic (31 października 2007)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz