Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Life Festiwal Oświęcim 2014 - Soundgarden pierwszą gwiazdą
19 listopada 2013, 08:40 , aktualizacja 08:42
Soundgarden - ikona muzyki rockowej po raz pierwszy w Polsce, wystąpi 27 czerwca 2014 r. na stadionie MOSiR w Oświęcimiu, na piątej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2014 roku.
W programie festiwalu w 2014 roku ważna zmiana – zamiast jednego, dwa duże koncerty z udziałem gwiazd światowego formatu! Oba odbędą się na stadionie MOSiR, w piątek i sobotę, 27-28 czerwca 2014 r.

Festiwalowi jak co roku towarzyszyć będzie pokojowe przesłanie, budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.
Tradycyjnie odbędą się wydarzenia edukacyjne, tworzenie galerii sztuki związane z pokojowym i antydyskryminacyjnym przesłaniem festiwalu i stanowiące o jego unikatowym charakterze.
Nie zabraknie również sztuki teatralnej oraz koncertu muzyki klasycznej, które są żelaznym punktem programu LFO od jego pierwszej edycji.
Dla miłośników zdrowego stylu życia bieg "Tolerancja na sportowo".
W siłę urośnie także Street Life hip-hopowe wydarzenie ściągające tysiące fanów.

Soundgarden wystąpi 3 dnia festiwalu. Dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella, powstała w 1984 roku w Seattle. Sukces zespołu przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie "Superunknown", na której znalazł się m.in. mega-hit "Black Hole Sun".
W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie: Chris Cornell, Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron.
W 2012 roku wydał nowy album "King Animal" – pierwszy od 16 lat.

27 czerwca 2014 Soundgarden wystąpi po raz pierwszy w Polsce - na Life Festival Oświęcim 2014.
Bilety na koncert Soundgarden trafią do sprzedaży 20 listopada.

Szczegółowe informacje o festiwalu, którego pomysodawcą jest Darek Maciborek, dziennikarz muzyczny RMF FM, znajdziecie na stronach Life Festiwalu - www.lifefestival.plKrzysztof Leszczyński, FAN FM, lifefestival.pl
Zdjęcia: livenation.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz