Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Bajki oparte na Faktach" – niezwykły prezent od RMF FM na Dzień Św. Mikołaja
5 grudnia 2013, 08:16
RMF FM rusza z kolejną charytatywną akcją dla chorych dzieci. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja dziennikarze przygotowali niezwykłą płytę z bajkami. Audiobook z najsłynniejszymi wierszami Juliana Tuwima 6 grudnia trafi do małych pacjentów szpitali dziecięcych w całej Polsce.

W nagraniu wzięły udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aktorzy, sportowcy, a także dziennikarze Faktów RMF FM. Swój udział w tym przedsięwzięciu mieli też słuchacze RMF FM: w internetowym głosowaniu wybrali nową wersję "Lokomotywy", która również ukaże się na płycie.

Część limitowanego i niedostępnego w sprzedaży nakładu słuchowiska będą mogli zdobyć internauci, którzy wezmą udział w konkursie na RMF 24. Tam też pojawią się nagrania poszczególnych utworów, które będzie można ściągnąć za darmo, albo wysłuchać na platformie RMFon.pl

"Bajki oparte na Faktach" mają gwiazdorską obsadę: "Lokomotywę" wspólnie z aktorką Ewą Szykulską prowadzi najsłynniejszy głos polskiego radia i telewizji – Tomasz Knapik.
Historię "Abecadła", które z pieca spadło, ze swadą opowiadają profesorowie Jan Miodek i Jerzy Bralczyk.
W "Ptasim radiu" usłyszeć można legendę skoków narciarskich – Adama Małysza – i nowego ulubieńca kibiców tej dyscypliny – Piotra Żyłę. Występującego w eterze Słowika odgrywa światowej sławy tenor Piotr Beczała, a w rolach innych ptaków towarzyszą mu m.in. Krzysztof Ziemiec, Jerzy Stuhr i Artur Barciś.

W nagraniu udział wzięli także topowi polscy wokaliści. Jula zagrała Przepiórkę, Andrzej Piaseczny "Spóźnionego słowika", Kayah pojawila się w roli żony "Słonia Trąbalskiego".

Na płycie RMF FM słychać również postaci doskonale znane z kin i teatrów. Historię wyrywania "Rzepki" w mistrzowski sposób relacjonuje Krzysztof Globisz. Taniec "Dwóch Michałów" śledzi ich imiennik – Michał Żebrowski. Z Grzesiem Kłamczuchem, czyli Mateuszem Pawłowskim, rozmawia jego serialowa mama – Małgorzata Kożuchowska.

Wyjątkowe zadanie zgodził się z myślą o dzieciach wykonać pierwszy polski kosmonauta – generał Mirosław Hermaszewski. To on recytuje "Lokomotywę 2013" – utwór napisany przez jednego ze słuchaczy RMF FM.

Płyty z bajkami dla chorych dzieci to świąteczna tradycja RMF FM. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie dziennikarze Stacji nagrali "Bajki oparte na Faktach" z wierszami Jana Brzechwy. Płyty "Bajki oparte na Faktach" rozdali dzieciom, które najpiękniejsze święta w roku musiały spędzić z dala od domu - w szpitalu.

Na Dzień Dziecka dziennikarze RMF FM przygotowali z kolei słuchowisko "120 przygód Koziołka Matołka". Książka Kornela Makuszyńskiego wygrała w wielkim radiowym plebiscycie na najpiękniejszą książkę dla dzieci.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR FMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz