Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Boże Narodzenie w RMF FM
19 grudnia 2013, 15:55 , aktualizacja 16:05
W nadchodzące Święta Bożego Narodzenia na antenie RMF FM pojawią się między innymi Angela Merkel, Lech Wałęsa, profesor Krystyna Pawłowicz i Władimir Putin - będą to goście Szopki Politycznej. Nie o polityce rozmawiać będą Katarzyna Zielińska, Łukasz Piszczek i zespół ENEJ, którzy odwiedzą słuchaczy w ich domach, a najmłodsze polskie gwiazdy opowiedzą o swoich rodzinnych świętach. Wigilijną wieczerzę, tradycyjnie, wraz z pierwszą gwiazdą na niebie rozpocznie Koncert Najpiękniejszych Kolęd.

Wigilijny wieczór w RMF FM rozpocznie o 14 Moja Pierwsza Gwiazdka (do 17). Robert Makłowicz, siostry Radwańskie, Paweł Małaszyński, Bracia Cugowscy, Joanna Krupa, Patrycja Markowska, Adam Nawałka i Marcin Gortat opowiedzą Krzysztofowi Urbaniakowi o świętach swojego dzieciństwa.

Koncert Najpiękniejszych Kolęd rozpocznie się o 17 i potrwa do godziny 21, po czym Daniel Dyk i astronom Jerzy Rafalski ujawnią Sekrety Gwiazdy Betlejemskiej (od 21 do 2).

Wigilijne Fakty RMF FM od godziny 8 do 15 nadawane będą z pierwszego na ziemiach Polski klasztoru sióstr Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach. „Mini studio radiowe” urządzone zostanie w klasztornej kuchni gdzie od rana będą trwały przygotowania do osiemsetnej już Wigilii odbywającej się w tym miejscu.

W Wigilię na RMF24.pl rozegra się także Wielki Finał świątecznego karaoke: od 11 grudnia na stronach trwa tam głosowanie na najlepszy głos przeświątecznej akcji RMF FM "Choinki pod Choinkę". Zwycięzca wystąpi na antenie RMF FM.

Pierwszy Dzień Świąt to czas na Bajkowe Święta (od 7 do 10), które Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski spędzą z bohaterami bajek. W studiu RMF FM pojawią się Król Julian z Madagaskaru (Jarosław Boberek), Sid z Epoki Lodowcowej(Cezary Pazura) i Kot w Butach ze Shreka (Wojciech Malajkat).

Dziennikarze Faktów opowiedzą o dzieciach urodzonych w ostatnich dniach w szpitalu położniczym w Krakowie, gdzie codziennie przychodzi na świat kilkanaście maluchów, wśród nich sporo wcześniaków.

Dziennikarze RMF FM przygotowali, także w tym roku, satyryczną „Szopkę Polityczną” (10 do 15), w której wcielą się w postacie polityków. Na antenie RMF FM pojawi się z tej okazji Angela Merkel (Ewa Kwaśny), Profesor Krystyna Pawłowicz (Maja Dutkiewicz), Lech Wałęsa (Darek Maciborek), Sharon Stone (Magda Wojtoń) i Władimir Putin (Bogdan Zalewski). Posłance Annie Grodzkiej głosu użyczy Konrad Piasecki.

Od 15 słuchacze RMF FM poznawać będą Głosy Karpi: Roberta Karpowicza i uczącego go śpiewu Sebastiana Karpiela-Bułecki (Karpie mają głos od 15 do 20). W nauce pomagali Robertowi Karpowiczowi: Elżbieta Zapendowska, Alicja Węgorzewska, Marek Piekarczyk, Ania Wyszkoni, zespół Pectus i oczywiście Zakopower.

Wieczór zakończy Darek Maciborek - Listą Przebojów Świątecznych (20-1).

Drugiego Dnia Świąt Fakty RMF FM przenoszą się do Muzeum Świąt Bożego Narodzenia w niemieckim Rothenburgu. Reporter RMF FM oprowadzi słuchaczy po bawarskim miasteczku i jedynym takim muzeum w Europie.

Świąteczne Wolno Wstać (7-10) rozpocznie drugi dzień świąt. W tym roku Barbara Zielińska i Sławomir Kowalewski zaprosili do świątecznego stołu najmłodszych aktorów: serialowe dzieci Julię Wróblewską, Kubę Jankiewicza, Gabrysię Raczyńską z M jak Miłość i Mateusza Pawłowskiego z Rodzinki.pl.

Od 10 do 15 Daniel Dyk spędzi czas z gwiazdami. W programie Gwiazdy pod Choinkę wizyty w domach słuchaczy złożą: Katarzyna Zielińska, Łukasz Piszczek i zespół ENEJ.

Po południu Kamil Baleja wraz z Pawłem Żuchowskim wybiorą się na świąteczny spacer po Nowym Jorku - Święta w Wielkim Mieście od 15 do 20, a w Narodzinach Gwiazd (od 20 o 1) Tomasz Brhel i Marcin Jędrych przybliżą historie zwykłych ludzi, którzy niespodziewanie stali się bohaterami masowej kultury. W programie między innymi historie Susan Boyle, Sugar Man’a i J.K. Rowling.

Portal RMF24.pl przygotował specjalny świąteczny raport. Internauci dowiedzą się z niego między innymi , jaki prezent kupić pod choinkę, czy wypada składać życzenia bożonarodzeniowe SMS-em, jak zgodnie z zasadami savoir vivre’u zachować się na firmowej wigilii.

W Raporcie pojawią się też sprawdzone świąteczne przepisy kulinarne oraz wspomnienia znanych sportowców - miedzy innymi sióstr Radwańskich, Mai Włoszczowskiej, Marcina Gortata.

Portal RMF24.pl umożliwi także wirtualną wizytę w klasztorze w Staniątkach oraz na oddziale noworodków krakowskiego szpitala. O świętach z dala od domu redakcja RMF24 porozmawia z Paulą Hanasz, która dwa lata spędziła na misji w Afganistanie.

Dawid Siwek, FAN FM; PR RMF

Przeczytaj również:
  • Świąteczne programy RMF FM (20 grudnia 2012)
  • Świąteczne niespodzianki na antenie RMF FM (21 grudnia 2011)
  • Boże Narodzenie w RMF FM (21 grudnia 2007)
  • Świąteczna RaMóFka RMF FM (23 grudnia 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz