Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MocArty 2013 rozdane!
4 marca 2014, 00:57 , aktualizacja 00:57
W poniedziałkowy wieczór 3 marca w restauracji „Concept 13”, w warszawskim domu handlowym VitkAc odbyła się gala finałowa 4 edycji plebiscytu RMF Classic - MocArty 2013. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Ewa Błaszczyk, Tomasz Gąssowski i Dawid Ogrodnik.


Już po raz czwarty rozdane zostały wyjątkowe nagrody RMF Classic, MocArty 2013. W czwartej edycji plebiscytu przyznano cztery statuetki MocArtów, a także nagrody dodatkowe: Bo wARTo! oraz tytuł Kobiety z Klasą.

W internetowym głosowaniu, które trwało od 28 stycznia do 11 lutego, słuchacze mogli głosować na swoich faworytów w kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Wyniki plebiscytu prezentują się następująco:

CZŁOWIEK ROKU - Ewa Błaszczyk
za przykład ogromnego hartu ducha i duszy, za niezwykły w dzisiejszych czasach altruizm i za determinację w walce o przetrwanie kliniki „Budzik”.
W tej kategorii nominowani byli również: Agnieszka Holland, prof. Adam Maciejewski, Wojciech Smarzowski i Włodek Pawlik.

WYDARENIE ROKU - Wystawa „Szuflada Szymborskiej” w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz pierwsza edycja Konkursu o Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej
za oryginalny pomysł pokazania w szufladach trudnego do zaszufladkowania świata Wisławy Szymborskiej i za utrwalanie w nas szlachetnego przekonania, że wśród prozy życia poezja może mieć bardzo wymierną wartość.
W walce o nagrodę w tej kategorii brały udział także: otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, uruchomienie portalu trzejkompozytorzy.pl, zorganizowanie wystawy "W sercu kraju" oraz koncert Stinga na Life Festiwal Oświęcim.

MUZYKA FILMOWA ROKU - kompozytor Tomasz Gąssowski
za skomponowanie muzyki do filmu "Imagine" w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.
W tej kategorii nominowane były także ścieżki dźwiękowe do filmów: "Grawitacja", "Koneser", "Stocker" i "Wielki Gatsby".

RZECZ Z KLASĄ - „Hyperion”
łazik marsjański skonstruowany przez naukowców Politechniki Białostockiej.
O statuetkę w tej kategorii walczyły również: projekt architektoniczny budynku muzeum Muzeum Historii Żydów Polskich, BMW i3 - pierwszy samochód, który nie emituje spalin, wydawnictwo "Mundin" Grażyny Kulczyk i Honzy Zamojskiego i jego ekskluzywne książki oraz audiobook Jo Nesbø "Karaluchy".

Podczas uroczystości wręczone zostały także dwie nagrody dodatkowe. Pierwszą z nich jest Bo wARTo!, przyznawana przez specjalną Kapitułę Konkursową, w skład której w tym roku wchodzili: Janusz Gajos - aktor, Przewodniczący Kapituły, Agata Kulesza - aktorka, Dorota Kędzierzawska - reżyserka i scenarzystka, Leszek Dawid - reżyser i scenarzysta oraz Tadeusz Sobolewski - krytyk filmowy. Nominacji do nagrody dokonała redakcja RMF Classic spośród artystów branży filmowej, którzy nie ukończyli 35. roku życia i w ostatnich latach wyróżnili się wyjątkowo wartościowymi osiągnięciami w swojej dziedzinie.

W gronie ubiegających się o nagrodę znaleźli się: Piotr Głowacki, Julia Kijowska, Marta Nieradkiewicz, Dawid Ogrodnik i Antoni Pawlicki. Statuetkę Bo wARTo, wraz z czekiem na 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną Radia RMF Classic zdobył Dawid Ogrodnik, któremu popularność w ostatnim czasie przyniosła rola niepełnosprawnego Mateusza w filmie „Chce się żyć” reżyserowanego przez Macieja Pieprzycę.

Drugą nagrodą specjalną jest tytuł Kobieta z Klasą, przyznawany przez patrona plebiscytu, magazyn Twój Styl. W tegorocznej edycji zwyciężczynią została aktorka Kinga Preis.

Uroczystość swoimi występami, solo oraz w duecie, uświetnili Monika Borzym i Włodek Pawlik. Podczas gali pianista i laureat Grammy otrzymał również Platynową Płytę za nagrodzony już wcześniej przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji album - "Night in Calisia".

Organizatorem czwartej edycji plebiscytu oraz gali finałowej nagród MocArty jest Radio RMF Classic. Tegoroczna uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 3 marca w warszawskiej restauracji „Concept 13”, znajdującej się w jednym ze stołecznych domów handlowych - VitkAc.

Dawid Siwek, FAN FM, rmfclassic.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz