Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Prezentacja wyjątkowej książki - relacja
11 kwietnia 2003, 12:31
10 kwietnia br. w sali bankietowej Hotelu FM Pod Kopcem odbyła się zamknięta prezentacja książki Katarzyny Szymańskiej-Borginon pt. "W piżamie do Europy" – opowieści o polskim negocjowaniu warunków członkostwa w Unii. Oprócz autorki, przedstawicieli wydawnictwa BOSZ i radia RMF FM, w spotkaniu wzięła udział także najbliższa rodzina, znajomi i zaproszeni goście. Spotkanie poprowadził Krzysztof Nepelski – dyrektor marketingu RMF FM, który przedstawił matkę oraz wszystkich "ojców" tego niezwykłego przedsięwzięcia. W pracach nad książką oprócz Katarzyny Szamańskiej-Borginon wzięli udział: Natalia Chanek, Jacek Stawiski, Krzysztof Nepelski i Bogdan Szymanik z wydawnictwa BOSZ.


Bogdan Szymanik – prezes wydawnictwa BOSZ, mówił o pomyślnej współpracy między Kasią a jego wydawnictwem. Zwrócił uwagę na fakt, iż prace nad książką trwały stosunkowo krótko, bo tylko ok. 4 miesięcy. Prezes dziękował RMF FM za współpracę, która trwa już od 2001 r., kiedy wspólnie z radiem wydawnictwo BOSZ wydało album pt. "Nowy Jork".

Dyrektor informacji RMF FM Jacek Stawiski określił książkę jako "pierwsze źródło najnowszej historii Polski". Zwrócił również uwagę na fakt, dlaczego warto słuchać Faktów RMF FM. Radio RMF jako pierwsze polskie medium posiada swojego korespondenta w Brukseli, a Katarzyna Szymańska-Borginon jest jedną z najważniejszych polskich osób w stolicy Europy.

Skąd ta piżama? – zapytał Krzysztof Nepelski
Katarzyna Szymańska-Borginon wytłumaczyła zaproszonym gościom, iż brukselskie studio RMF znajduje się w jej domu i kiedy Kopiec nakazuje łączenie na żywo o 6 czy 7 rano, jest jeszcze w piżamie. Autorka wspominała początki swojej pracy w Brukseli, kiedy na pierwszej konferencji prasowej zapytała przedstawicieli UE: "Kiedy Polska wejdzie do Unii?", a wszyscy dziennikarze z innych krajów zaczęli się śmiać. "Jestem seniorką wśród korespondentów RMF FM, ale bynajmniej nie wiekiem "– żartowała Kasia. Faktycznie Katarzyna Szymańska-Borginon jest korespondentem o najdłuższym stażu w RMF FM.

Autorka podziękowała wszystkim za przybycie. Szczególne wyrazy podziękowań skierowała w stronę swojego ojca, który przybył na prezentację książki.

Książka Katarzyny Szymańskiej-Borginon jest doskonałym podręcznikiem dla osób, które chcą poznać Unię Europejską nie tylko jako wielką organizację polityczną, ale także tworzących ją ludzi. Opowiada o miejscach i instytucjach stolicy Europy, gdzie tworzy się unijną politykę.


Katarzyna Szymańska-Borginon oraz Bogdan Szymanik (wydawnictwo Bosz), Krzysztof Nepelski i Jacek Stawiski (RMF FM). Archiwum RMF FM

Tomasz Róg, FAN FM
Zdjęcia: Stanisław Smółka - Archiwum RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz