Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielkanoc z RMF FM
16 kwietnia 2014, 21:12 , aktualizacja 23:24
Wielkanoc w RMF FM to m.in. zaskakująca rozmowa z Dawidem Kwiatkowskim, a w Lany Poniedziałek ze Zbigniewem Bródką oraz Wielkopiątkowy poruszający wywiad z Korą.

W Wielkanoc RMF FM zaskoczy słuchaczy wyjątkowymi wywiadami.
W Wielki Piątek Darek Maciborek szczerze i wzruszająco porozmawia z Korą (18-20).
W wielkanocny poranek będzie czas na spotkanie dwóch zaskakująco dobranych osobowości: idola nastolatek, piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego i ulubieńca ich mam Huberta Urbańskiego.
O czym i dlaczego rozmawiali słuchacze dowiedzą się z programu "Kim Pan jest, panie Kwiatkowski?" (niedziela, 10-15).
W Lany Poniedziałek Kamil Baleja spędzi dzień z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką i jego kolegami z jednostki strażackiej ("Chłopaki z sikawkami", 10-15).

Wielkosobotni poranek w RMF FM poprowadzi świąteczny duet: Joanna Koroniewska, w roli Gotowej na Święta Basi i Robert Karpowicz (6-10).
Następnie Krzysztof Urbaniak wraz z zaproszonymi gośćmi (m.in. Haliną Mlynkovą, Michelem Moran i Robertem Sową) odwiedzi najsłynniejsze wielkanocne jarmarki w Europie (10-15).
Po południu Daniel Dyk opowie o papieżu Janie Pawle II jako ulubieńcu artystów ("Papież, który został rockmanem", 15-20), a Tomasz Brhel przedstawi słuchaczom "Przebojowe Alleluja" (20-24), czyli świąteczny motyw w najsłynniejszych popowych utworach.

Wielkanocny poranek rozpocznie "Śniadanie z gwiazdami" (7-10) z udziałem m.in. Michała Żebrowskiego, łyżwiarek z Soczi, Ewy Wachowicz i Marcina Prokopa.
Po śniadaniu słuchacze RMF FM dowiedzą się kim jest Pan Kwiatkowski (Hubert Urbański w rozmowie z Dawidem Kwiatkowskim, 10-15), a następnie poznają świąteczne "Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej" (15-19) i "Listy do gwiazd" Marcina Jędrycha (19-24).

Lany Poniedziałek rozpocznie się od "Wielkiego podrywu" (7-10) w wykonaniu Przemysława Skowrona i Tomasza Olbratowskiego. Pomocnych korepetycji z podrywania udzielą : Perfect, Marcin Daniec i Paolo Cozza.
"Chłopaki z sikawkami", czyli mistrz olimpijski Zbigniew Bródka i jego koledzy z jednostki strażackiej, oraz Kamil Baleja zajmą słuchaczy od 10 do 15, a Darek Maciborek opowie w "Mokrej robocie" (15-20) o tych gwiazdach muzyki, które mają na koncie wyjątkowo mokre epizody.
Najsłynniejsze drinki i alkohole w światowym kinie przedstawi wieczorem (20-24) Krzysztof Urbaniak, kończąc tym programem wielkanocną ramówkę RMF FM.

FAKTY

W Wielką Sobotę pojawią się Wielkanocne Fakty z Twojego Miasta. Dziennikarze RMF FM odwiedzą kilkanaście miejscowości, wybranych przez słuchaczy, gdzie święcenie pokarmów ma najbardziej oryginalną oprawę. Fakty prowadzone będą równolegle z Kopca Kościuszki oraz z miejsc wskazanych przez słuchaczy.

W Wielkanocną Niedzielę dziennikarze Faktów opowiedzą, jak źródła historyczne opisują Judeę czasów Jezusa Chrystusa i przypomną dalsze losy apostołów po śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa.
Prowadząca Fakty Ewa Kwaśny połączy się z reporterami w różnych zakątkach Polski, żeby poznać lokalne, tradycyjne wielkanocne śniadania w ich regionach.

W Lany Poniedziałek motywem przewodnim Faktów RMF FM będzie woda w dźwięku oraz obiektywie. Słuchacze będą mogli usłyszeć jak różnią się dźwięki wody.
Tradycyjnie jak co roku reporterzy RMF FM odwiedzą także jarmark Emaus na krakowskim Salwatorze.

Na portalu RMF 24 znalazł się specjalny świąteczny raport - http://www.rmf24.pl/raport-swieta/ - a w nim porady, jak samemu zrobić wielkanocne kartki, przyozdobić świąteczny stół, zaskoczyć najbliższych kulinarnymi wypiekami.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Fakty z Twojego Miasta - wydanie specjalne w Wielką Sobotę (15 kwietnia 2014)
  • Wielkanoc z RMF FM (28 marca 2013)
  • Święta wielkanocne z RMF FM (20 kwietnia 2011)
  • Wielkanoc w RMF FM (31 marca 2010)
  • Wielkanocna pisanka RMF FM (30 marca 2010)
  • Wielkanoc 2009 w RMF FM (7 kwietnia 2009)
  • Wielkanoc w RMF FM (4 kwietnia 2007)
  • Wielkanoc tylko z RMF FM (13 kwietnia 2006)
  • "Wielkanoc na wesoło" w RMF FM (24 marca 2005)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz