Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   7. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie na jesieni
25 kwietnia 2014, 16:52 , aktualizacja 17:06
W dniach od 25 do 28 września odbędzie tegoroczna, siódma edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, współorganizowanego przez RMF Classic.
Na program główny składają się cztery wielkie produkcje koncertowe:
W czwartek (25 września) zabrzmi polsko-norweska koprodukcja Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa z udziałem kompozytora Johana Söderqvista.

W piątek (26 września) będziemy mogli posłuchać kultowych piosenek napisanych do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi uwielbiany przez krakowską publiczność hiszpański kompozytor i dyrygent Diego Navarro, a partie wokalne wykonają popularni artyści polskiej estrady m.in. Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Aga Zaryan, Monika Borzym, a także młodzi i utalentowani laureaci talent show: Damian Ukeje, Mateusz Ziółko czy Natalia Nykiel.
O ostatecznym kształcie koncertu zadecydują słuchacze RMF Classic w plebiscycie pod hasłem 007 zgłoś się! – czyli Lista Przebojów Bondowskich. Szczegóły i propozycje utworów na antenie RMF Classic od 30 czerwca.

W sobotę (27 września) czas na HIT: zdobywca pięciu Oscarów - Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera i z udziałem współkompozytorki oraz wokalistki Lisy Gerrard.

Na zakończenie, w niedzielę (28 września) Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej. Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie do udziału w gali jest dwukrotny zdobywca Oscara – Gustavo Santaolalla.
Podczas jubileuszowej gali ASCAP zabrzmią najpiękniejsze suity filmowe ostatniego stulecia, m.in. z filmów Przeminęło z wiatrem, Spartakus, Zabić drozda, Ostatni Mohikanin, Babel, Tajemnica Brokeback Mountain i inne...

Więcej szczegółów dotyczących koncertów na stronach internetowych Festiwalu - www.fmf.fm

Koncerty odbywać się będą w dwóch miejscach.
Pierwszym jest dobrze znana bywalcom Festiwalu Hala Ocynowni ArcelorMittal Poland drugim będzie jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowych Europy — Kraków Arena - informuje Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest jednym ze współorganizotorów tej imprezy.

- Panie i Panowie, zapraszamy na jedyny taki festiwal. Spośród innych wydarzeń filmowych świata wyróżnia go połączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry z prezentacją na wielkim ekranie najwyższej jakości obrazu filmowego. Tegoroczna edycja to cztery potężne produkcje. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników kina i muzyki. Gwarantujemy najwyższy światowy poziom — dodaje Izabela Helbin.

Bilety na festiwalowe koncerty będzie można kupić od poniedziałku, 12 maja, od godz. 10.00 w portalu eventim.pl oraz czterech punktach w Krakowie:
- w sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2,
- w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2),
- w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11),
- w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3).

Wydarzenia towarzyszące:

Międzynarodowy konkurs dla młodych kompozytorów - FMF Young Talent Award, spotkania z kompozytorami, orkiestra dziecięca grająca muzykę filmową, pasmo EKO FMF, muzyka spoza głównego nurtu FMF w nowym paśmie Alter FMF, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci, pokazy kinowe i projekcje plenerowe oraz organizowane wspólnie z Alvernia Studios warsztaty dla młodych kompozytorów — to tylko niektóre z licznych wydarzeń towarzyszących programowi Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Kolejne szczegóły z bogatego programu towarzyszącego 7.FMF organizatorzy ogłaszać będą już w czerwcu.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz