Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Dzień Dziecka w RMF FM
29 maja 2014, 16:33 , aktualizacja 17:11
Tegoroczny Dzień Dziecka to przede wszystkim akcja w klinice Budzik i "Królewna Śnieżka" w gwiazdorskiej obsadzie.

Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych. Powstał z tego audiobook "Królewna Śnieżka".

1 czerwca płyty z tą bajką trafią do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Pierwsi otrzymają ją pacjenci kliniki Budzik, w której rano będzie miała miejsce premiera audiobooka.
Następnie bohaterowie bajki odwiedzą kilka innych szpitali dziecięcych, a cala akcja zakończy się późnym popołudniem w krakowskiej fundacji "Wyspy szczęśliwe".

Narratorką opowieści jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Budzik". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w radiowym, bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska, a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.
Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.
W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się Ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański.

Cztery piękne piosenki skomponowali nasi radiowi koledzy, dziennikarze Faktów RMF FM Krzysztof Zasada i Roman Osica, wspierani przez znakomitego Krzysztofa Tomaszewskiego. Znacie ich z formacji Poparzeni Kawą Trzy. Roman, wokalista grupy, z pieśnią na ustach poprowadził do boju zastęp krasnali.

Audiobook to prezent dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta. Dziennikarze RMF FM w szczególny sposób dedykują go jednak podopiecznym fundacji "Budzik" i wszystkim tym, którzy spędzają Dzień dziecka w szpitalach.Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie można ją zdobyć w RMF FM i posłuchac na RMF 24. "Śnieżka" pojawi się też w serwisie RMFon, gdzie będzie można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.
O powstaniu audiobooka w raporcie RMF24"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej zostały nagrane płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

W niedzielę 1 czerwca w paśmie między 10:00 a 15:00 na antenie RMF FM zostaną wyemitowane specjalne bloki reklamowe. Całkowity dochód z emisji reklam podczas tego 5-godzinnego programu zostanie przekazany na leczenie dzieci.
Zgromadzone w ten sposób pieniądze od reklamodawców, którzy wyrazili chęć wsparcia akcji charytatywnej RMF FM i wsparli tę inicjatywę stacji radiowej cegiełkami w formie swoich spotów reklamowych, przekażemy Fundacji "Wyspy Szczęśliwe" opiekującej się dziećmi z chorobami nowotworowymi.


Redakcja FAN FM, FAN FM, RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz