Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Letnia ramówka RMF Classic
26 czerwca 2014, 22:15 , aktualizacja 22:43
W poniedziałek, 30 czerwca w RMF Classic startuje z wakacyjną ramówką, która będzie podzielona na cztery pasma: poranne - "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów", przedpołudniowy program tematyczny - "Podróże Małe i Duże", popołudniowy magazyn - "Sjesta i Fiesta" oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.


Gwiazdy ekranu i znani artyści muzycy w nowych rolach - jako fotografowie i sportowcy, a także słynny rajdowiec Michał Kościuszko z poradami dla kierowców na lato - to tylko niektóre z propozycji w letniej ramówce RMF Classic.

Przez całe wakacje będzie trwać wielki muzyczny plebiscyt pt. "007 zgłoś się! – czyli Lista Przebojów Bondowskich", w którym słuchacze wybiorą największe przeboje z filmów o kultowym agencie. Wyniki plebiscytu złożą się na program specjalnego koncertu podczas wrześniowej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w nowo otwartej hali Kraków Arena. Na antenie stacji przez całe lato rozdanych zostanie 1500 biletów na wszystkie koncerty kultowego festiwalu.

Szczegóły letnich programów zaproponowanych przez RMF Classic:

7 - 11 "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów", a w nim m.in.:
- "Wakacje za kierownicą" z Michałem Kościuszką - cykl, w którym znany kierowca rajdowy podpowie jak latem jeździć bezpiecznie i ekonomicznie oraz podzieli się szeregiem praktycznych porad jak przygotować samochód do długich wakacyjnych wypraw.
- "Taką mamy naturę" - spotkania ze miłośnikami fauny i flory, którzy opowiedzą o letnich obyczajach zwierząt i owadów, a także będą zachęcać do własnej, domowej uprawy roślin.
- "Wakacje w stylu retro", czyli letnie sposoby aktywnego wypoczynku ciała i umysłu, na które wraca moda.
W porannym programie będzie też konkurs pod hasłem "Pozdrawiacz", w którym słuchacze będą mogli zdobyć serię wakacyjnych gadżetów z limitowanej edycji RMF Classic.
Co godzinę Fakty RMF Classic, Fakty Kulturalne o 9:30, a co pół godziny wakacyjna prognoza pogody.

11 - 15 "Podróże małe i duże" - program poświęcony podróżom oraz ludziom, których pasją stało się eksplorowanie i odkrywanie świata.
W programie m.in.:
- "Kadr z podróży" - cykl, w którym znani artyści, pisarze i dziennikarze odkryją swój nieznany szerzej talent fotograficzny i opowiedzą o okolicznościach powstania kilku najbardziej niezwykłych zdjęć ze swoich zbiorów. O swoich "Kadrach z podróży" uchwyconych w różnych częściach świata opowiedzą m.in. wybita pisarka Joanna Bator i aktor Karol Strasburger.
- "Wielkie wyprawy - wielcy odkrywcy" to rozmowy, w których przypomniane zostaną sylwetki wielkich odkrywców dawnego i współczesnego świata, a także kosmosu. Wśród gości m.in. Jacek Pałkiewicz - dziennikarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów.
- "Vintage Camp - czyli wakacje w XIX wieku" – opowieści o tym jak i gdzie podróżowali nasi pradziadkowie, co było atrakcją dawnych letnisk i co musiało znaleźć się w bagażu turysty sprzed stu lat.
- "Filmowe Biuro Podróży" - wybór najciekawszych miejscowości turystycznych, jakie pojawiły się na wielkim i małym ekranie. Dowiemy się, co turyści mogliby robić w Hogwarcie, jakie warunki noclegowe oferuje Siedem królestw z "Gry o Tron" i jakie atrakcje czekają na spędzających lato w Śródziemiu.
- "Podróże amerykańskich prezydentów" - cykl w którym dowiemy się, który z amerykańskich przywódców jako pierwszy odwiedził Europę, kto podbił rekord w ilości podróży, a kto rekordowo przekraczał swój "podróżniczy" budżet.
Podczas wakacji od poniedziałku do piątku o 11:30 w RMF Classic będziemy mogli posłuchać klasyki literatury sensacyjnej: pierwszą z cyklu powieści o słynnym agencie 007 pt. "Casino Royale" Iana Fleminga czytać będzie Marek Kondrat.

15 - 19 "Sjesta i fiesta", program o charakterze magazynowym, a nim m.in.:
- "Smaki Wakacji" - konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia potraw z różnych stron świata, jako letnia kontynuacja magazynu o sztuce fotografii.
- "Pod słońcem Italii, czyli włoskie podróże Macieja Brzozowskiego" - cykl felietonów o jednym z najchętniej odwiedzanych krajów świata, z których dowiemy się m.in. co to znaczy luksus we włoskim wydaniu, czego i kogo ciekawego można słuchać we Włoszech oraz jaką rolę odgrywa w życiu Włochów "stanie towarzyskie".
- "Ale festiwale!" - to przegląd bardziej i mniej znanych lokalnych festiwali i świąt, na które możemy się natknąć podczas wakacyjnych podróży. Czekają nas wizyty w Sienie na Palio, do Roswell w stanie Nowy Meksyk na UFO Alien Festiwal, a także do Bayreuth, Salzburga i Edynburga.
"Podróże z Zeszytami" - pod tym hasłem kryją się podróżnicze książki z wyróżnionej nagrodą Magellana serii "Podróże" Zeszytów Literackich. - "Prognoza Astronomiczna" - co wieczór astronomowie z obserwatorium w Niepołomicach przedstawiać będą i zachęcać do oglądania atrakcji, jakie oferuje letnie niebo.

od 19.00 "Happy Hour", czyli autorskie programy muzyczne dziennikarzy RMF Classic, którzy zaproponują co wieczór godzinę z jednym z popularnych i lubianych gatunków muzycznych.
- poniedziałeki Jadwiga Polus przypomni najpiękniejsze covery niezapomnianych standardów.
- wtorki Magda Miśka-Jackowska zaprasza na spotkania z największymi przebojami dobrej, polskiej piosenki
- środy to czas na podróże dookoła świata z piosenką w różnych językach z Ewą Stanek. - czwartki z muzyką filmową z popularnych obrazów z gatunku "kina drogi", którą prezentować będzie Urszula Urzędowska.
- piątki Ewelina Pacyna polecać będzie wieczór z muzyką taneczną.

W soboty (9:00-13:00) "Gramy w kratkę" to wspólne rozwiązywanie muzycznych krzyżówek. Pytania będą dotyczyć znanych utworów, ich kompozytorów, instrumentów, popularnych aktorów i kultowych filmów. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć atrakcyjny zestaw płyt klasycznych i filmowych.

Sobotnie popołudnie (15.00 - 17.00) to czas spotkań z Jamesem Bondem.
W specjalnym programie poświęconym słynnemu agentowi, zostaną przypomniane najlepsze z jego filmowych wcieleń. Będzie również o dziewczynach Bonda i o przeciwnikach, z jakimi walczył. A także miejsca gdzie kręcono kultowe sceny z "Bondów". Nie zabraknie propozycji do muzycznego plebiscytu pt. "007 zgłoś się! – czyli LISTY PRZEBOJÓW BONDOWSKICH", w którym słuchacze będą głosować na 45 najsłynniejszych piosenek i tematów muzycznych z całej bondowskiej serii. Na podstawie tych głosów już we wrześniu zostanie ułożony program koncertu, który odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w hali Kraków Arenie.

W niedzielę od 10:00 RMF Classic zaprasza na program "Niedziela z kulturą... fizyczną". Gośćmi będą znani aktorzy, muzycy i dziennikarze, którzy amatorsko uprawiają sport.
O swojej sportowej pasji opowiedzą m.in. krytyk filmowy Tomasz Raczek, aktor Bartłomiej Topa oraz znany kompozytor Jerzy Stokłosa.

W weekendowe wieczory ponownie zagości cykl słynnych nagrań live gwiazd muzyki klasycznej, jazzu i muzyki pop. Program "Classic Summer Night" usłyszymy we wszystkie wakacyjne soboty i niedziele od 21:00.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Wakacyjne propozycje RMF Classic (27 czerwca 2013)
  • Odpocznij od Euro z RMF Classic (24 maja 2012)
  • Letnia ramówka RMF Classic - zapowiedź (17 czerwca 2011)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz