Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   7.FMF - wydarzenia towarzyszące festiwalowi i koncerty główne
23 sierpnia 2014, 11:30 , aktualizacja 29 sierpnia 2014, 20:02
Festiwal Muzyki Filmowej to tradycyjnie nie tylko wieczorne przepiękne koncerty, ale również wiele dodatkowych atrakcji, które sprawiają, że twórcy muzyki filmowej są na wyciągnięcie ręki dla szerszej publiczności.

Co roku krakowski Festiwal jest wielkim wydarzeniem, na który z całej Polski i nie tylko ściągają tłumy melomanów, chcących posłuchać wielkich światowych produkcji filmowych i spotkać się z ich twórcami.

Podczas czterech tegorocznych dni, od 25 września do 28 września, RMF Classic i Krakowskie Biuro Festiwalowe – organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej, zapraszają m.in. na symultaniczny pokaz "Gladiatora" i spotkanie z Hansem Zimmerem. Będzie także koncert największych przebojów muzyki do serii filmów o Jamesie Bondzie.

Szczegółowy wykaz wydarzeń towrzyszących 7. FMF:

FMF Masters Classes, czyli warsztaty muzyki filmowej zorganizowane w Alvernia Studios. Trwać będą do środy do piątku (24-26 września). Dodatkowo 27 i 28 września zostaną zorganizowane dla szerszej publiczności w spotkania: w sobotę w Małopolskim Ogrodzie Sztuki "Young composers breaking into big studio films", a w niedzielę w krakowskim Kinie Kijów. Centrum: Panel Specjalny Kompozytorów z udziałem m.in. Hansa Zimmera.
Także w czwartek 26 września w Małopolski Ogrodzie Sztuki dwa panele warsztatowe: "Film Music from the Studio Executive’s Perspective" oraz "Composing for Games". Szczegółowy opis warsztatów poznacie na stronach fmf.fm/master-class

AlterFMF, czyli cykl trzech alternatywnych koncertów, które odbędą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
W czwartek zobaczymy koncert trans-medialny na trąbkę i instrumenty elektroakustyczne i elektroniczne, live mix, specjalne wieloekranowe projekcje filmowe oraz przestrzenne systemy głośnikowe pod hasłem "Europa Train Score".
W piątek muzyka z popularnych gier video oraz utwór Ignition Łukasza NOX Pieprzyka, finalisty zeszłorocznego konkursu FMF Young Talent Award.
W sobotę natomiast Mikołaj Trzaska, kompozytor, saksofonista i klarnecista zagra utwory skomponowane przez Wojtka Smarzowskiego. Szczegóły poznacie na stronach fmf.fm/alterfmf

FMF 4Kids, w ramach tego cyklu odbędą się dwa koncerty.
W czwartek w kinie Kijów. Centrum "Bolek i Lolek Symfonicznie". To będzie prawdziwa gratka dla miłośników polskiej kreskówki, którzy odkryją swoich ulubionych bohaterów na nowo.
W niedziele natomiast koncert "Młodzi na poważnie" na deskach Filharmonii Krakowskiej zabrzmią suity z kultową muzyką filmową Wojciecha Kilara, a także muzyka kultowych soundtracków Hollywoodu i polskich seriali. Szczegóły na stronach fmf.fm/fmf4kids

Inne wydarzenia 7.Festiwalu Muzyki Filmowej:
- piątek, 26 września - Panel branżowy: Muzyka filmowa na polskim rynku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, a także spotkanie z Johanem Söderqvistem.
- sobota, 27 września - spotkanie z Hansem Zimmerem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki
- niedziela, 27 września - spotkanie z Dario Marianellim w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Festiwalowi po raz drugi towarzyszy międzynarodowy konkurs "Young Talent Award" dla młodych kompozytorów muzyki filmowej. Konkurs jest wspólną inicjatywą Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz ASCAP (Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców). Zadanie konkursowe polega na skomponowaniu fragmentu utworu do trailera BioShock Infinite. Nagrodą główną w konkursie jest statuetka FMF Young Talent Award zaprojektowana przez krakowskiego artystę Stanisława Juszczaka oraz publiczne wykonanie na żywo zwycięskiego utworu przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Diego Navarro podczas tegorocznej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej: FMF świętuje 100-lecie ASCAPu.Główną częścią Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są wieczorne koncerty.
Program koncertów 7.FMF:

W czwartek (25 września) w Hali Ocynowni ArcelorMittal Poland zabrzmi polsko-norweska koprodukcja "Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa" z udziałem kompozytora Johana Söderqvista z muzyką graną na żywo.
Koncert w ramach nurtu EKO FMF.

W piątek (26 września) w Kraków Arenie będziemy mogli posłuchać kultowych piosenek napisanych do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi uwielbiany przez krakowską publiczność hiszpański kompozytor i dyrygent Diego Navarro, a partie wokalne wykonają popularni artyści polskiej estrady m.in. Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Aga Zaryan, Monika Borzym, a także młodzi i utalentowani laureaci talent show: Damian Ukeje, Mateusz Ziółko czy Natalia Nykiel. O ostatecznym kształcie koncertu zadecydują słuchacze RMF Classic w plebiscycie pod hasłem 007 zgłoś się! – czyli Lista Przebojów Bondowskich.

W sobotę (27 września) czas na HIT w Kraków Arenie: zdobywca pięciu Oscarów - Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera ze specjalnym udziałem kompozytora.

Na zakończenie, w niedzielę (28 września) Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej w Hali ocynowni ArcelorMittal Poland.
Podczas jubileuszowej gali ASCAP zabrzmią najpiękniejsze suity filmowe ostatniego stulecia, m.in. z filmów Przeminęło z wiatrem, Spartakus, Zabić drozda, Ostatni Mohikanin, Babel, Tajemnica Brokeback Mountain i inne.
Szczegółowy opis koncertów na fmf.fm/koncerty

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz