Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM zaprasza na 10.Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem
4 września 2014, 08:24
W dniach 3-7 września w Zakopanem odbywają się jubileuszowe, 10.Spotkania z Filmem Górskim. To jeden z najbardziej znanych festiwali górskich w Polsce. W tym czasie również odbędzie się kolejna edycja warsztatów w ramach Akademii Górskiej.


Swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, w tym Edurne Pasaban - pierwsza kobieta, która zdobyła Koronę Himalajów, oraz najlepsi polscy himalaiści zarówno młodego pokolenia, jak i złotej epoki polskiego himalaizmu.

W programie Spotkań m.in. najlepsze kino górskie na świecie, za sprawą Międzynarodowego Konkursu Filmu Górskiego.
W ramach tego konkursu można obejrzeć 25 filmów z Polski i zagranicy, które ubiegają się o Grand Prix Spotkań z Filmem Górskim.

W programie znalazły się także pokazy filmów pozakonkursowych, Górskie Kino Nocne oraz pokaz pierwszego filmu górskiego "Matterhorn 1901".
Całości dopełnią wystawy, w tym wystawa plakatów Spotkań z Filmem Górskim autorstwa Krzysztofa Kokoryna.

Wisienką na torcie będzie Wycieczka w stylu retro w jedynej w swoim rodzaju tatrzańskiej scenerii. Jak zwykle sportowego smaku wydarzeniu dodadzą zawody Pucharu Polski we wspinaczce - Zako Boulder Power.

Pełny program 10.Spotkań z Filmem Górskim znajdziecie na stronie internetowej: www.spotkania.zakopane.pl

W dniach 6-7 wrześniach w ramach 10.Spotkań z Filmem Górskim odbędą się kolne warsztaty "Akademii Górskiej", na którą złożą się warsztaty pod okiem ratowników TOPR, przewodników Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich oraz instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu.

Ideą projektu jest promocja bezpieczeństwa w górach i świadomej turystyki, a celem - organizacja praktycznych warsztatów z autorytetami z dziedziny górskiej: ratownikami TOPR, przewodnikami Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich oraz instruktorami Polskiego Związku Alpinizmu.

Podczas 2 dni eksperci przeprowadzą warsztaty z zakresu następujących dziedzin: nawigacja, ferraty, wycofywanie się ze ścian bez stanowisk zjazdowych, biegi górskie, pierwsza pomoc - wypadki wspinaczkowe, poruszanie się w terenie eksponowanym z elementami wspinania, warsztat wspinaczkowy.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmf.fm

Przeczytaj również:
  • 9. Spotkania z Filmem Górskim pod patronatem RMF FM (27 sierpnia 2013)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz