Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Projekcje filmowe na 7.FMF
19 września 2014, 17:39
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to nie tylko okazja do udziału w niepowtarzalnych koncertach, ale również szeroka oferta wydarzeń towarzyszących, warsztatów muzcznych, spotkań z kompozytorami oraz darmowe projekcje filmowe.


W ramach projektu Kino Legalnej Kultury 24 i 28 września w Małopolskim Ogrodzie Kultury odbędą się projekcje filmów dla dzieci i dla dorosłych. Cykl rozpocznie się 24 września (środa) o godzinie 10:00 od filmu dla całej rodziny Amazonia. Przygody małpki Sai, śledzącego losy kapucynki, która odkrywa tajemnice dżungli amazońskiej. Film przeznaczony jest dla dzieci od lat siedmiu, ale dorośli także znajdą w nim wiele urzekających momentów.

W niedzielę (28 września) o godz. 10:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki obejrzeć będzie można film Wakacje Mikołajka na podstawie szalenie popularnej wśród najmłodszych książki René Goscinny’ego. Film opowiada o przygodach tytułowego Mikołajka, który wraz ze swoją rodziną wyjeżdża na nadmorskie wakacje, gdzie ze swoimi kolegami przeżywa rozmaite przygody. W lekkim i zabawnym stylu książek Goscinny’ego.

Tego samego dnia dla miłośników muzyki, a także tych, którzy interesują się młodym pokoleniem polskich kompozytorów film Kilka pytań o słyszenie świata Mai Baczyńskiej. To pierwszy niezależny polski dokument pełnometrażowy, który skupia się na młodych kompozytorach muzyki filmowej i współczesnej. Śledzi ścieżki artystyczne twórców, którzy mają już za sobą pierwsze osiągnięcia i pierwsze porażki. Opowiadają oni o tym w jaki sposób słyszą otaczający ich świat i jak utrwalają go w swojej muzyce. Warto dodać, że jednym z bohaterów filmu jest Tomasz Opałka – finalista zeszłorocznego konkursu FMF Young Talent Award. Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę (28 września) w sali projekcyjnej MOS o godzinie 14:00, seans jest otwarty dla wszystkich. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu.

Również w niedzielę o godzinie 16:00 również w sali kinowej MOS wyświetlany będzie fabularyzowany film dokumentalny 20 000 dni na ziemi opowiadający o Nicku Cave’ie, jego procesie twórczym i życiu codziennym. 20 tysięcy – tyle dni spędził na Ziemi Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty Push the Sky Away. Stąd tytuł zainscenizowanego dokumentu, który w formule 24 godziny spędzone z artystą jest podróżą przez burzliwe życie australijskiej gwiazdy.

Wstęp na projekcje jest wolny.

W środę (24 września) o godzinie 19:00 w Kinie Pod Baranami odbędzie premierowy pokaz filmu Sceny z Wajdy. Kamera Wajdy, w reżyserii Marty Węgiel, krakowskiej felietonistki i reporterki. Specjalnemu pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z Andrzejem Wajdą, Zygmuntem Koniecznym i Martą Węgiel, które poprowadzi Maria Malatyńska. Film miał być początkowo wywiadem z wielkim reżyserem o teatrze i filmie, o jego życiu i marzeniach – tych spełnionych i jeszcze odległych. Jednak szybko okazało się, że jest to przedsięwzięcie, które nie zamknie się w 30 minutach wywiadu. Widownia wyruszy więc razem z Wajdą w jego świat, wspomnienia i refleksje, ilustrowane muzyką Zygmunta Koniecznego. Film jest hołdem dla reżysera, a zarazem spojrzeniem na jego życie i twórczość, jakiego jeszcze nie było. Zaproszenia w ograniczonej ilości będą dostępne w Kinie Pod Baranami w dniu pokazu.

Organizatorami Festiwalu są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz