Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM stacją radiową 25-lecia
12 grudnia 2014, 08:25 , aktualizacja 08:34
11 grudnia redakcja miesięcznika Press podczas gali Grand Press 2014 nagrodziła najlepszych dziennikarzy mijającego roku. Przyznano też nagrody specjalne: Media 25-lecia. W kategorii "Radio" zwyciężyło RMF FM.

Rok 2014 to dla Polski rok wyjątkowy, w którym świętujemy 25-lecie wolności od komunizmu. W tym czasie dużą rolę w budowaniu historii kraju odegrały media. Miesięcznik Press postanowił nagrodzić redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe, które wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i dzięki którym polskie dziennikarstwo na przełomie minionego ćwierćwiecza stało się zawodowe, profesjonalne, a także rozwinięte technologicznie.

W kategorii "Radio" nagrodę Media 25-lecia przyznano RMF FM. W uzasadnieniu wyboru jury napisało: RMF FM szybko wypracowało własny styl nowoczesnych radiowych informacji - nadawanych nie tylko ze studia, ale z centrum wydarzeń. Rozgłośnia, stawiając na szybką i rzetelną informację, stała się prawdziwym wyzwaniem dla konkurencji. Dysponowała nowoczesnymi wozami satelitarnymi, a nawet śmigłowcem, błyskawiczne łączyła się na żywo z każdym miejscem w Polsce i dostosowywała ramówkę do gorących wydarzeń. Od kilkunastu lat RMF FM jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku radiowego.

Statuetkę dla stacji odebrał prezes RMF FM Tadeusz Sołtys oraz prezes Grupy Bauer Witold Woźniak. Kilka chwil później nagroda trafiła w ręce obecnego na sali reprezentanta całej redakcji RMF FM, Tomasza Skorego (który był nominowany do nagrody Gran Press w kategorii "News"). Po odebraniu wyróżnienia prezes RMF FM podkreślił, że obecna pozycja i jakość stacji jest zasługą wyjątkowego równania: radio = muzyka + fakty, które powstało na początku istnienia pierwszego polskiego komercyjnego radia.

 fot. rmf24.pl
 żródło: transmisja online gali Grand Press, press.pl
 żródło: transmisja online gali Grand Press, press.pl
 żródło: transmisja online gali Grand Press, press.pl
 żródło: transmisja online gali Grand Press, press.pl

Dawid Siwek, FAN FM; press.pl
Zdjęcia: press.pl; rmf24.pl

Przeczytaj również:
  • RMF FM nagrodzone przez Ministra Pracy (21 października 2014)
  • RMF FM nagrodzone przez Prezydenta RP (7 sierpnia 2014)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz