Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM obchodzi 25.urodziny i oddaje antenę słuchaczom
14 stycznia 2015, 19:54
15 stycznia 2015 RMF FM świętuje 25.urodziny. W tym wyjątkowym dniu zespół RMF FM przygotował dla słuchaczy wiele niespodzianek, a specjalny program urodzinowy trwać będzie od 5.30 do północy.


Od samego rana reporterzy Faktów RMF FM i dziennikarze porannego pasma będą gościć w kilku szpitalach położniczych: w klinice położniczej Ujastek w Krakowie, w szpitalach w Szczecinie, Łodzi, na Śląsku, a także w Warszawie.
Wszystkie urodzone tego dnia maluchy dostaną radiową wyprawkę zawierającą między innymi kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, rożek, maskotki, zabawki do kąpieli oraz inne akcesoria.

W dniu urodzin RMF FM dziennikarze oddadzą antenę słuchaczom. Mieszkańcy całej Polski będą mogli opowiedzieć do mikrofonu co ważnego zdarzyło się w ich życiu w ciągu ostatnich 25 lat i które wydarzenia zmieniły ich życie. Reporterzy RMF FM pojawią się we wszystkich województwach, a wypowiedzi słuchaczy będą emitowane przez cały dzień.

Na www.rmf24.pl z okazji urodzin opublikowane zostanie interaktywne logo RMF FM stworzone ze zdjęć nadesłanych przez słuchaczy. Każdy słuchacz czy internauta, którego fotografia została zaakceptowana i pojawiła się na specjalnej platformie, będzie mógł odnaleźć tu swoje zdjęcie.

Od wczesnego rana aż do północy na antenie RMF FM bedzie trwał specjalny, urodzinowy program wg pasm:
05:30 Przemysław Skowron, Tomasz Olbratowski, Krzysztof Urbaniak
09:00 Sławomir Kowalewski
14:00 Kamil Baleja, Kasia Wilk
18:00 Darek Maciborek, Marcin Jędrych
20:00 Robert Karpowicz, Kamil Baleja, Jacek Tomkowicz
00:00 Marcin Fugiel

Między 18.00 a 20.00 przebojowy duet Darek Maciborek i Marcin Jędrych przedstawi wyjątkowe nagranie z winylowej płyty oraz przekaże słuchaczom specjalnie urodzinowe życzenia od legendarnych światowych gwiazd, takich jak zespół Scorpions czy David Paich z zespołu Toto. To właśnie ich piosenka Africa jako pierwsza pojawiła się na antenie RMF FM 25 lat temu.
Prowadzący przedstawią także wyniki prowadzonych na całym świecie poszukiwań osób o nazwisku RMF FM.

Od 20.00 trio Robert Karpowicz, Kamil Baleja i Jacek Tomkowicz rozkręci szaloną urodzinową imprezę w rytm muzyki wybranej przez słuchaczy.Z historii...
15 stycznia 1990 roku, w Krakowie, zaczęło nadawać Radio Małopolska FUN, stworzone przez Krakowską Fundację Komunikacji Społecznej – pierwszą niezależną organizację medialną w Polsce.
Oprócz prezesa Fundacji, Stanisława Tyczyńskiego (działacza struktur podziemnych "Solidarności" i współtwórcy podziemnego "Radia Solidarność") w zarządzie Fundacji znaleźli się między innymi: Aleksandra Zieleniewska (była dziennikarka podziemnego "Radia Solidarność"), Edward Nowak (działacz "Solidarności", poseł na Sejm X kadencji), Stanisław Handzlik (jeden z liderów podziemnej "Solidarności" w Hucie im. Lenina, późniejszy poseł Sejmu I kadencji i wieloletni radny miasta Krakowa) i Krzysztof Kozłowski (wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", minister spraw wewnętrznych w pierwszym niekomunistycznym rządzie RP, senator).
W skład pierwszego zespołu dziennikarzy tworzących nowe radio weszli: Grażyna Bekier, Ewa Stykowska, Edward Miszczak, Tadeusz Sołtys, Stanisław Smółka, Marcin Wrona i Piotr Metz.
Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie była piosenka zespołu Toto – "Africa".

Od sierpnia 1990 roku program nadawany był ze studia w forcie pod Kopcem Kościuszki, który do dzisiaj pozostaje siedzibą Radia.
W październiku stacja zmieniła nazwę z Radia Małopolska FUN na RMF.
Od roku 2006 właścicielem Grupy RMF jest koncern Bauer Media.

RMF FM dziś...
to najbardziej znana i najpopularniejsza rozgłośnia w naszym kraju (a zarazem największa w Europie), przyciągająca blisko 8,5 mln słuchaczy każdego dnia.
To także szybkie i wiarygodne źródło informacji, które w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów znalazło się w czołówce wszystkich najbardziej opiniotwórczych mediów dekady.
Program stacji stawia na informację na najwyższym poziomie oraz rozrywkę i dobrą zabawę. Prócz Faktów RMF na antenie można usłyszeć m.in. takie pozycje jak poranny show Wstawaj Szkoda Dnia, Felietony Tomasza Olbratowskiego (ponad 3,7 tys. wyemitowanych już odcinków), liczne kabarety, popołudniowe pasmo Byle do Piątku czy POPlistę - najpopularniejszą w Polsce listę przebojów (wyemitowano już 3303 notowania).
Z kolei w konkurach SMS-owych RMF FM słuchacze wygrali do tej pory ponad 51 mln zł.

RMF FM to obecnie nie tylko radio ale znany i znakomicie rozpoznawalny brand. Stacja organizuje eventy z udziałem gwiazd muzyki, patronuje koncertom , wydaje płyty i audiobooki.
Specjalnością RMF FM od samego początku były rekordy: to na imprezie tej stacji pojawiło się aż 700 tysięcy osób (koncert Scorpionsów – największa impreza masowa w Polsce), a najdłuższa w kraju flaga zawisła właśnie w Krakowie , w maju ubiegłego roku. Smutnym rekordem jest także najdłuższy serwis informacyjny w historii polskiej radiofonii (relacjonowanie wydarzeń w dniu katastrofy smoleńskiej) – 12-godzinne wydanie serwisu informacyjnego angażujące wszystkich dziennikarzy rozgłośni.
Zdobywane przez lata doświadczenie zaowocowało powstaniem wielu innych projektów spod znaku RMF. U progu nowego milenium uruchomiono RMF Classic (początkowo jako Opera FM), zaś w 2004 roku wystartowały pierwsze stacje RMF MAXXX. W 2007 w sieci pojawił się RMFon.pl (na początku jako miastomuzyki.pl), a w 2010 portal informacyjny RMF24.pl.

7 lutego (sobota) o godzinie 20, na antenie Polsatu rozpocznie się transmisja wielkiej gali urodzinowej RMF FM. Na scenie Teatru Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy muzyczne.

Polecamy specjalny serwis 25lat.RMF FM

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
 • 24. urodziny RMF FM (15 stycznia 2014)
 • RMF FM świętuje 22.urodziny (14 stycznia 2012)
 • RMF życzy najlepszego ... ZETce (28 września 2010)
 • 20 urodziny RMF FM - fotoreportaż FAN FM (17 stycznia 2010)
 • 19 urodziny RMF FM (14 stycznia 2009)
 • Urodzinowa antena RMF FM (15 stycznia 2008)
 • RMF FM ma już 17 lat! (15 stycznia 2007)
 • RMF FM ma już 16 lat! (14 stycznia 2006)
 • 15 lat minęło jak jeden dzień - urodziny RMF (17 stycznia 2005)
 • 14 lat RMF FM - podsumowanie (15 stycznia 2004)
 • 13 rok z RMF FM (15 stycznia 2003)


 •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz