Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   45 tysięcy książek do rozdania
17 kwietnia 2003, 21:43
Świat Książki i RMF FM organizują wielką promocję książki i czytelnictwa. 23 dzień kwietnia został ogłoszony w 1997 roku przez UNESCO Światowym Dniem Książki. Pomysł ten wywodzi się z Kalifornii, gdzie od dawna w dniu św. Jerzego, czyli 23 kwietnia, obdarowuje się bliskich książkami i różami. W tym roku 23 kwietnia spotkamy się ze słuchaczami i czytelnikami przed dwunastoma księgarniami Klubu Świata Książki rozdamy aż 45.000 książek. Relacje reporterów RMF FM z tego wydarzenia będzie można usłyszeć na antenie radia.

Rok temu po raz pierwszy Klub Świat Książki i RMF FM w sześciu miastach Polski, przy klubowych księgarniach, zorganizowały imprezy pod hasłem "Radosna wiosna z Klubem Świat Książki". Rozdano wówczas 30 tysięcy książek. Ubiegłoroczne Obchody Światowego Dnia Książki zakończyły się wielkim sukcesem i w związku z tym Klub Świat Książki i RMF FM postanowiły cyklicznie obchodzić Światowy Dzień Książki.

Dni Książki są jednym z przedsięwzięć, mających popularyzować czytelnictwo w Polsce. Według badań Biblioteki Narodowej 46% Polaków w ogóle nie czyta książek. Osoby zajmujące się badaniem czytelnictwa biją na alarm i apelują o tworzenie mody na czytanie.

W ramach popularyzacji czytelnictwa nie tylko rozdajemy książki. Wspieramy również najbardziej potrzebujące instytucje. W zeszłym roku Klub Świat Książki przekazał książki do około 100 najbiedniejszych bibliotek szkolnych. W tym roku książki otrzyma 41 bibliotek publicznych. Dodatkowo 1 zł z każdej sprzedanej książki z serii Historie Ludzkie Klub przekaże Fundacji ABC XXI - Program Zdrowia Emocjonalnego - inicjatora i organizatora kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

PR RMF FM; Janusz i Grzegorz Nałęcz, PR RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz