Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   IX Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
27 marca 2015, 07:51 , aktualizacja 08:58
Memoriał jest coroczną rajdową imprezą, która odbywa się w Wieliczce. Automobilklub Krakowski jest organizatorem wydarzenia, a Radio RMF FM i RMF Maxxx patronem medialnym.
Memoriał jest imprezą sportowo-towarzyską dla zawodników licencjonowanych. Poświęcony jest wspaniałym kierowcom rajdowym Januszowi Kuligowi (zmarł 13 lutego wskutek wypadku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie. Powodem wypadku była słaba widoczność, a przede wszystkim błąd dróżniczki pełniącej służbę przy przejeździe kolejowym, tzn. podniesione zapory i nieuruchomiona sygnalizacja świetlna) oraz Marianowi Bublewiczowi (zmarł 20 lutego 1993 roku w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego). W tym roku odbędzie się w dniach 28 i 29 marca.

W sobotę zawodnicy pojadą prolog natomiast w niedzielę odbędzie się "Super Os", którego trasa będzie mieć układ nieznacznie zmieniony w porównaniu z minionym rokiem i będzie dłuższa o około 150 metrów.

Sobotni (28 marca) prolog rozpocznie się przejazdem zapoznawczym o godz. 18:30, pół godziny później nastąpi start pierwszego zawodnika.
W niedzielę (29 marca) zorganizowane zapoznanie z trasą ruszy o godz. 10, a o 11 zaczną się przejazdy wyścigowe w kolejności od ostatniego do pierwszego numeru startowego.

Więcej informacji o Memoriale Kuliga i Bublewicza na stronie www.superos.pl

Zobacz mapę z trasą rajdu.


Krzysztof Leszczyński, FAN FM, superos.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz