Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM zaprasza na krakowskie Targi Wielkanocne
27 marca 2015, 08:17 , aktualizacja 08:39
Targi Wielkanocne na krakowskim Rynku Głównym rozpoczynają się 27 marca i potrwają do 6 kwietnia. Udział w targach zapowiedziało około 60 kupców reprezentujących nie tylko małopolski region, ale również inne miasta Polski.

Przyjadą także wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier, którzy oferują przede wszystkim produkty świąteczne.

Organizatorami są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma "ARTIM" Sp. z o.o., która jest realizatorem Targów. Patronami medialnymi są: Dziennik Polski, TVP Kraków, RMF FM, MTV24 oraz LoveKraków. Logo Targów Wielkanocnych zaprojektował artysta plastyk Jerzy Napieracz, dekoracje zaprojektowała artysta plastyk Marzena Koperska.

W programie m.in. malowanie pisanek z Radiem RMF FM - sobota, 28 marca o godzinie 13.00.

Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowano punkty małej gastronomii oferujące kuchnię staropolską, pierogi, pajdę chleba ze smalcem, masłem czosnkowym, boczkiem, cebulą i ogórkiem, ciesząca się niezmiennie dużym powodzeniem. Dojrzewające sery z Węgier, litewskie wędliny i ciemny chleb, wędliny z dziczyzny, węgierskie placki tzw. kurtosze, sękacze, kołacze, miody, oscypki, prażone orzechy w karmelu, owoce w czekoladzie i marcepanie, narzędzia i figurki z czekolady, suszone owoce oraz tradycyjne pierniki. W kiosku stylizowanym na młyn będzie można kupić naleśniki, mini pączki oraz kaszę gryczaną na gorąco.

W sobotę 28 marca wystąpią Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiacy" oraz Teatr Tańca "Dzieci Krakowa". Natomiast w samo południe Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski uroczyście otworzy Targi Wielkanocne. O 13.00 malowanie pisanek z Radiem RMF FM.

W niedzielę palmową 29 marca Stowarzyszenie Folklorystyczne "Teatr Regionalny" zaprezentuje palmy wielkanocne, a następnie programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu 19 autentycznych amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych.
Zespoły spotkają się tradycyjnie pod Barbakanem o godz. 11:15. Barwny korowód z palmami przejdzie ul. Floriańską, obok Kościoła Mariackiego, przez Mały Rynek, a następnie pod kościółek św. Wojciecha, gdzie o godz. 11:45 nastąpi poświęcenie palm, następnie zespoły prezentować się będą na Rynku Głównym.
Tego samego dnia od godz. 12:00 odbywać się będzie konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną.

W dniach 30 marca - 1 kwietnia w godzinach 13:00-17:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci na wielkanocne warsztaty plastyczne, w czasie których będzie można wykonać własnoręcznie pisanki, baranki, zajączki, koguciki, kurczaki i inne ozdoby wielkanocne oraz kartki świąteczne.

W Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych.
Wszyscy biorący udział w imprezie krakowianie, jak również turyści będą zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12:00 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne.

Na zakończenie, w Poniedziałek Wielkanocny, tj. 6 kwietnia o godz. 15:00 Grupa teatralna "Adalex" przedstawi spektakl muzyczny pt. "W Kawiarni u Antoniowej".

Redakcja FAN FM, FAN FM, rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz