Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   8. Festiwal Muzyki Filmowej - program FMF4kids oraz alterFMF
13 kwietnia 2015, 18:13 , aktualizacja 15 kwietnia 2015, 20:41
Jak co roku bogata jest oferta Festiwalu Muzyki Filmowej. Tradycyjnie już poza koncertami głównymi organizatorzy zapraszają na muzyczne spotkania w ramach FMF4kids oraz alterFMF.
alterFMF

W czwartek 28 maja, o godzinie 22:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, w sali teatralnej zabrzmi premierowo muzyka filmowa i teatralna Jacaszka. Ludzki głos i instrumenty akustyczne w połączeniu z subtelną elektroniką kompozytora wypełnią salę ciepłym brzmieniem.
To pierwsza tak pełna prezentacja jego dorobku muzyki ilustracyjnej. Usłyszycie muzykę w nowych aranżacjach wykonaną na żywo przez kompozytora z zespołem. Znów ludzki głos i instrumenty akustyczne w połączeniu z subtelną elektroniką Jacaszka zarysują przyjazną i ciepłą atmosferę.

Michał Jacaszek, kompozytor i producent specjalizujący się w tworzeniu ciepłej i przepełnionej emocjami muzyki elektronicznej. Charakterystyczny styl Jacaszka łączy brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi, wokalizami oraz szumami i trzaskami nośników analogowych.

FMF4kids

W sobotę 30 maja, o godzinie 12:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, w sali audytoryjnej koncert dla najmłodszych oraz miłośników kreskówek - GRUFOŁAK, podczas którego będą mieli szansę zakochać się zarówno w bajkach Grufołak i Dziecko Grufołaka, jak i w muzyce René Aubry, napisanej specjalnie do nich.

W sobotę 30 maja, o godzinie 14:00 w Filharmonii Krakowskiej koncert "Młodzi na poważnie", podczas którego zabrzmią kompozycje wybitnych polskich muzyków takich jak Michał Lorenc (Bandyta, Psy, Ojciec Mateusz) czy Krzesimir Dębski (Ogniem i mieczem). Młodzi muzycy pod batutą Moniki Bachowskiej będą mieli okazję już po raz drugi pokazać owoce swojej ciężkiej pracy podczas festiwalu.

Zobacz także program koncertów główny 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz