Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM świętuje Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
30 kwietnia 2015, 08:03
2 maja na pięciu najwyższych szczytach polskich gór dziennikarze RMF FM rozwieszą biało-czerwone flagi. Będą to: Rysy, Babia Góra, Śnieżka, Tarnica i Łysica. Flagi po rozłożeniu mają 2,5 metra szerokości i 4 mety długości. Będzie więc doskonale widoczna nawet z daleka.

Zmagania dziennikarzy na bieżąco będzie można śledzić na RMF24 oraz na Twitterze. Jeśli nie zawiedzie łączność, a warunki w górach pozwolą na wspinaczkę relacje reporterów usłyszycie także co godzinę w sobotnich Faktach RMF FM.

RYSY: Na najwyższy szczyt Tatr wspinać się będzie Maciej Pałahicki.
BABIA GÓRA: Na najwyższy szczyt Beskidów wspinać się będzie Marcin Buczek.
ŚNIEŻKA: Na najwyższy szczyt Karkonoszy wchodzić będzie Bartłomiej Paulus.
TARNICA: Na najwyższy szczyt Bieszczad wejdzie Maciej Grzyb.
ŁYSICA: Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich zdobywać będzie Agnieszka Wyderka.

To już kolejna akcja RMF FM z okazji Dnia Flagi.
W ubiegłym roku 2 maja biało-czerwona flaga przymocowana została do balonu, który wzniósł się na wysokość 152 metrów. To była najdłuższa wisząca flaga w Polsce.

W 2013 roku RMF FM zorganizował akcję "Szaliki na pomniki". Biało-czerwone szaliki pojawiły się na kilku monumentach w Polsce, m.in. otuliły szyje na Rynku Głównym w Krakowie, Fryderyka Chopina we Wrocławiu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Jana Sobieskiego w Gdańsku, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Marynarza w Szczecinie, Piotra Skrzyneckiego w Krakowie, ale także Żyrafy w chorzowskim parku, czy Misia Uszatka w Łodzi.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmf24.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz