Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wydarzenia towarzyszące 8. FMF
14 maja 2015, 17:44
8. edycja FMF to eksplozja różnorodności. Fani festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w zapierających dech w piersiach widowiskach muzyczno – filmowych.

Tradycyjnie odbędą się otwarte dla publiczności spotkania z najwybitniejszymi twórcami branży filmowej, którzy w tym roku przyjadą na Festiwal do Krakowa.

Tegoroczny FMF to także ekskluzywne warsztaty, wykłady oraz symulacje sesji nagraniowych muzyki filmowej prowadzone przez cenionych ekspertów z Hollywood dla wyłonionych w rekrutacji młodych twórców.

Kolejne wydarzenie to pokaz filmu "Jack Strong" pod gołym niebem oraz kino samochodowe.

We wtorek, 26 maja odbędzie się wyjątkowy pokaz w kinie samochodowym.
W salonie DEALER MINI DOBRZAŃSKI przy al. Jana Pawła II 45 punktualnie o godz. 21:00 wyruszymy w "Mini" podróż. Tytuł filmu poznacie tuż przed seansem. Wstęp na pokaz jest za okazaniem bezpłatnej wejściówki, które można odbierać już od najbliższej soboty (16 maja) w następujących miejscach: w punkcie FMF zlokalizowanym w Galerii Krakowskiej na poziomie 0 (obok punktu informacji w galerii, ul. Pawia 5), w punkcie InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2, czynny codziennie w godz. 9.00-17.00) oraz w salonie MINI DOBRZAŃSKI.
Na pokaz filmu będzie można przyjechać także własnym samochodem.
Partnerami Kina Mini jest DEALER MINI DOBRZAŃSKI oraz Letni Projektor.

W piątek, 29 maja o godz. 20:00 wszystkich miłośników FMF oraz mieszkańców Krakowa czeka plenerowy pokaz filmu "Jack Strong" przed TAURON Areną Kraków.
Film opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskiego świata, prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, w którego postać wcielił się znakomity aktor - Marcin Dorociński. Projekcja odbędzie się na parkingu przed Areną od strony Parku Lotników Polskich. Dla widzów zostało przygotowanych 600 miejsc siedzących. Wstęp na wydarzenie jest wolny (nie obowiązują wejściówki).
Na wydarzenie przed TAURON Arena Kraków zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sponsor główny filmu: TAURON Polska Energia.

Już po raz trzeci na festiwalu najzdolniejsi kompozytorzy filmowi młodego pokolenia zmagają się w konkursie o statuetkę FMF Young Talent Award.
Spośród nadesłanych utworów jury obradujące pod przewodnictwem prof. Daniela Carlina, dyrektora prestiżowej katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, wybierze zwycięską suitę, która zabrzmi podczas Międzynarodowej Gali Seriali już 30 maja. Konkursowi, jak co roku towarzyszy zintegrowany program FMF Master Classes dla młodych kompozytorów — Forum Audiowizualne, które jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
To jedyny w tej części Europy cykl profesjonalnych warsztatów dla młodych kompozytorów, w których wykładowcami są cenieni specjaliści w zakresie sztuki muzycznej, dźwięku, postprodukcji dźwiękowej i aranżacji, których obecność w Krakowie jest możliwa dzięki finansowaniu przez Województwo Małopolskie. W warsztatach biorą udział wyłącznie uczestnicy konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni dwadzieścia najlepszych kompozycji, których autorzy będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w Forum Audiowizualnym.
Podczas FMF Master Classes utwory uczestników będą analizowane i omawiane przez specjalistów i praktyków światowego kina.

Tegoroczny program spotkań otwartych i paneli dyskusyjnych ze światowymi twórcami muzyki filmowej jest niezwykle bogaty. Z fanami spotkają się m.in.: laureaci Oskara Elliot Goldenthal i Stephen Warbeck, najlepsi kompozytorzy muzyki do seriali i filmów, m.in. Ramin Djawadi (Gra o Tron), Jeff Beal (House of Cards, Dovekeepers), John Lunn(Downton Abbey), Atli Örvarsson (Chicago Fire) oraz specjaliści z ośrodków filmowych w Berlinie, Londynie oraz Los Angeles.
Mocnym punktem tegorocznej edycji są również spotkania z polskimi kompozytorami, m.in. z Łukaszem Targoszem (Wataha) czy Bartoszem Chajdeckim (Czas Honoru, Misja Afganistan).

Warsztaty w Krakowie ponownie poprowadzi prof. Daniel Carlin, współpracownik m.in. Francisa Forda Coppoli, Tiny Turner, Georgesa Delerue, Ennio Morriconego, Maurice’a Jarre’a czy Danny’ego Elfmana. Wspólnie z inżynierami dźwięku Nickiem Wollagem i Piotrem Witkowskim oraz Mateuszem Bieniem z Krakowskiej Akademii Muzycznej poprowadzą zajęcia teoretyczne oraz sesję nagraniową w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Warsztaty potrwają od 27 do 31 maja.

Spotkania otwarte dla publiczności będą się odbywać głównie w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz