Po kilku jesiennych edycjach, Festiwal powraca do terminu wiosennego. W dniach od 27 do 31 maja odbędzie się osiem dużych koncertów oraz wiele innych wydarzeń, m.in. spotkania z kompozytorami, twórcami muzyki filmowej.
Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. To na antenie tej stacji grana jest na co dzień "najpiękniejsza muzyka filmowa". I to właśnie w RMF Classic w najbliższych dniach usłyszycie najwięcej relacji z Festiwalu.
Zastępca Dyrektora Programowego RMF Classic – Paweł Pawlik, specjalnie dla FAN FM, zapowiada jak będzie wyglądała antena Stacji w trakcie trwania Festiwalu.
Jeszcze do piątku trwa jeszcze codzienny program "Na fali seriali", który poświęcamy w tym tygodniu serialom, z których muzykę usłyszymy podczas sobotniej Międzynarodowej Gali Seriali (10.00- 14.00).
Od poniedziałku do soboty o 18.30 nadajemy – Studio Festiwalowe, a w nim zapowiedzi, wywiady, relacje…
Przed koncertami sobotnimi w Tauron Kraków Arenie nadawać będziemy relacje reporterskie z prób (17.00-20.00).
Piątkowy program "Moje Kino" (14.00-18.00) Magda Miśka – Jackowska poprowadzi na żywo z Centrum Kongresowego ICE.
Niedzielne "Bliskie Spotkania" (9.00–13.00) poświęcone będą w całości FMF-owi i poprowadzi je Jadwiga Polus.
Niedzielne wydanie Listy Przebojów Muzyki Filmowej (od godz. 18.00) to będzie wydanie specjalne poświęcone muzyce z seriali a od 21.00 nadamy w całości ścieżkę dźwiękowa z filmu "Star Trek".
Oczywiście oprócz tego w innych pasmach od poniedziałku do piątku pojawią się relacje z Festiwalu, dotyczy to także Faktów RMF Classic."
Wszystko o programie 8.FMF przeczytacie na stronie
fmf.fm/program.
Polecamy również aplikację mobilną, która pozwala na bieżąco śledzić przygotowania do festiwalu i najświeższe informacje dotyczące artystów.
Nowością jest aparat festiwalowy, dzięki któremu będziecie mogli stworzyć niezapomniane zdjęcia w klimacie FMF. Dzięki gotowym kreacjom zrobicie niesamowite selfie, które od razu będziecie mogli udostępniać znajomym! Dzieląc się ze światem przeżyciami i opiniami, nie zapomnijcie o festiwalowym hashtagu -
#FMF2015.
Korzystając z aplikacji bez problemu dotrzecie na koncerty i spotkania z kompozytorami, obejrzycie zdjęcia i filmy z koncertów, a także zapoznacie się z biografiami artystów, kompozytorów i gości specjalnych Festiwalu.
Bezpłatna aplikacja mobilna FMF dostępna jest w dwóch wersjach systemów operacyjnych: iOS (iPhone) oraz Android.
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to drugi najważniejszy Festiwal poświęcony muzyce filmowej na świecie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.
O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem filmowym.
Monumentalne widowiska muzyczno – filmowe wyróżniają się śmiałością produkcyjną, innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu, ale również rozmachem wykonawczym, poziomem artystycznym prezentowanych dzieł oraz ze względu na obecność najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Wydarzenia te nie mają sobie równych w Europie. Ponieważ Festiwal Muzyki Filmowej budzi ogromne zainteresowanie w środowisku filmowym i przyciąga do stolicy Małopolski współczesną elitę świata muzyki, kultury i filmu, a także miłośników kina i sztuki filmowej – istotnym założeniem jest traktowanie imprezy jako wielkoformatowego wydarzenia przyczyniającego się do wspierania działań związanych z Regionalnym Funduszem Filmowym, z promocją lokalnej infrastruktury i zespołów muzycznych na międzynarodowym rynku kinematograficznym.
To także ważne spotkanie branżowe, a zarazem miejsce prawykonań wielu dzieł muzyki filmowej, nierzadko w obecności reżyserów światowego formatu.
Na festiwalu gościli m.in. zdobywcy Oscara: Elliot Goldenthal, Tan Dun, Howard Shore, Jan AP Kaczmarek, Dario Marianelli, Hans Zimmer, wybitni kompozytorzy Joe Hisaishi, Shigeru Umebayashi, Patrick Doyle, Don Davis, Alberto Iglesias, Trevor Morris, Michał Lorenc, Wojciech Kilar, Reinhold Heil, Jonny Klimek, Abel Korzeniowski, Garry Schyman, Nobuo Uematsu, Masashi Hamauzu, Eric Serra, reżyserzy: Tom Tykwer, Julie Tymor, Tomas Alfredson.