Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Trafiona 10" - specjalna edycja na Dzień Dziecka
30 maja 2015, 14:49
1 czerwca Radio RMF FM zaprasza na specjalną edycję loterii smsowej. Słuchacze, jak zawsze, będą mieli szansę wygrać nawet 400 tysięcy złotych, ale jednocześnie, biorąc udział w zabawie, pomogą małym pacjentom.

Dochód z poniedziałkowej Loterii RMF "Trafiona 10" zostanie przekazany na leczenie dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie w Głoskowie.

Stowarzyszenie to powstało z inicjatywy prof. dr hab. Anny Tylki-Szymańskiej, a działa już od 25 lat. Była to pierwsza polska organizacja pomagająca dzieciom z chorobami rzadkimi. Początkowo zrzeszała tylko rodziny wychowujące dzieci chore na mukopolisacharydozę.
Stopniowo katalog chorób rzadkich, którymi zajmuje się organizacja, poszerzał się. W tej chwili Stowarzyszenie wspiera rodziny dzieci chorych na mukopolisacharydozę, mannozydozę, mukolipidozę, sialidozę, fukozydozę, gangliozydozę, chorobę Pompego, chorobę Niemana - Picka, chorobę Krabego, zespół Pollistera - Kiliana oraz inne bardzo rzadkie choroby.

Aby wspomóc działalność Stowarzyszenia wystarczy w poniedziałek, 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, wziąć udział w smsowej Loterii RMF - wysłać swoje imię pod numer 7252 (koszt: 2,44 z VAT).

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmf24.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz