Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic na lato 2015 roku
25 czerwca 2015, 16:33 , aktualizacja 18:26
Tego lata na antenie RMF Classic będzie można m.in. usłyszeć najpiękniejsze piosenki Jacka Cygana, czy zabawić się GPS-em w "Tropy Europy". Oprócz tego letnia ramówka stacji jak zwykle pełna jest pozycji przygotowanych z myślą o słuchaczach ciekawych świata, ceniących sobie aktywny wypoczynek i ambitne sposoby spędzania wolnego czasu.


Po raz pierwszy RMF Classic daje słuchaczom bezpośrednią możliwość współtworzenia programu przez nadsyłanie pozdrowień i wakacyjnych relacji z całego świata, nagrywanych w specjalnej aplikacji na smartfony - Classic Connect.
Nagrania te będą prezentowane na antenie w różnych pasmach. Akcja "Pocztówka z wakacji" trwać będzie przez całe lato.

WAKACYJNE ŚNIADANIE MISTRZÓW (poniedziałek - piątek: 7.00 – 11.00).
W programie Tomasza Piekarskiego stałe pozycje: co godzinę Fakty RMF Classic wraz z prognozą pogody, przegląd prasy, informacje dla kierowców z dróg Polski i Europy, Pasaż Ekonomiczny oraz Fakty Kulturalne.
Dodatkowo specjalny poradnik "Wakacje na rowerze" oraz "Pobudki w leśnej głuszy", czyli cykl programów o życiu lasu.

TROPY EUROPY (poniedziałek – piątek: 11.00 – 15.00).
Codzienny konkurs, w którym zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie przebiegu trasy i celu podróży wyznaczanej przez prowadzącego program. Start w jednym z polskich miast – meta gdzieś w Europie.
W rozwiązaniu zagadki pomogą podpowiedzi w formie ciekawostek, które będą związane z turystycznymi atrakcjami Starego Kontynentu. Słuchacze wygrać będą mogli aparaty fotograficzne i sprzęt elektroniczny.

Oprócz tego w programie "Ameryka na wakacjach", czyli przegląd najciekawszych miejsc wypoczynku Amerykanów oraz "Włoski alfabet Macieja Brzozowskiego" – italianisty i dziennikarza, autora książki "Włosi. Życie to teatr", wydanej w 2014 roku, o której pisaliśmy na stronach FAN FM - zobacz.

SJESTA I FIESTA (poniedziałek – piątek: 15.00 – 19.00).
Popołudniowy magazyn będzie mozaiką programów przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic i zaproszonych przez nich gości, a poświęconych różnym wakacyjnym aktywnościom:
- "Galopem przez lato" - wakacyjna szkółka jeździecka przygotowana przez Alicję Myśliwiec we współpracy z organizatorami letniej edycji prestiżowego konkursu hippicznego "Baltica 2015" w Stadninie Ciekocinko.
- "Letnia Szkoła Fotografii" - to cykl porad i ciekawostek, przygotowany przez znakomitego fotografa, trzykrotnego laureata Grand Press Photo – Adama Golca.
- "Muzyczny suwenir" - Jadwiga Polus sprawdzi i podpowie słuchaczom jakie płyty należy koniecznie kupić i przywieźć na pamiątkę z krajów, do których najczęściej wyjeżdżają na wakacje.
- "Książki na drogę" – Ewa Stanek-Misiąg poleci książki, bez których nie można się obyć w podróży.
- "Know how – know miauuu!" – Alicja Lisowska i jej goście, miłośnicy zwierząt, doradzą co zrobić z pupilem gdy wyjeżdżamy na wakacje lub w jaki sposób z nim podróżować.
- "Fucha dla malucha" – Urszula Urzędowska – na co dzień mama malucha – podzieli się swoją wiedzą na temat tego, czym zająć dziecko w wakacje, żeby się nie nudziło.
- "Summer design" - radiowy specjalista od wzornictwa – Dariusz Stańczuk zaprezentuje najciekawsze projekty inspirowane latem i wakacjami.
– "Cygańskie wieczory", czyli wspólne słuchanie piosenek Jacka Cygana we wtorki i czwartki w RMF Classic po godzinie 18.00. Jacek Cygan, autor słów do największych polskich przebojów, w rozmowach z Magdą Miśką–Jackowską zdradzi kulisy powstania swoich najpiękniejszych tekstów.

W POLSKĘ JEDZIEMY! (sobota: 9.00-17.00)
To weekendowy magazyn poświęcony atrakcjom turystycznym Polski, który w dużej mierze przygotowywany będzie w oparciu o sygnały i propozycje od słuchaczy.
W programie między innymi:
- "Spacerkiem po Parku..." – ciekawostki o polskich Parkach Narodowych.
- "Spis tras" – opisy najciekawszych tras – zarówno typowo turystycznych jak i rowerowych, rolkowych czy biegowych.
- "Muzeum niekoniecznie narodowe" – wycieczki po małych, ale ciekawych i nietypowych polskich muzeach, takich jak np. Muzeum Motyli czy Muzeum Gitary.
- "Polska w ruinie" – ciekawostki o ruinach najpiękniejszych polskich zamków i pałaców.
- "Czary i mary" – przypomnienie polskich legend, podań i klechd oraz miejsc z nimi związanych.

ŚWIATOWCY (niedziela: 10.00–15.00)
To rozmowy z polskimi podróżnikami i jednocześnie autorami książek podróżniczych.
Wśród zaproszonych gości między innymi: Mieczysław Bieniek - Hajer na andyjskim szlaku, Piotr Milewski -Dzienniki japońskie, Jakub Rybicki - Po Bajkale, Dominik Szmajda - Rower góral i na Ural i Joanna Grzymkowska-Podolak - Zakochani w świecie. Maroko.

Weekendowe wieczory to dwa pasma muzyczne dedykowane koneserom.
CLASSIC SUMMER NIGHT (sobota: 21.00)
Jadwiga Polus prezentować będzie subiektywny wybór najciekawszych albumów z ostatnich miesięcy. Płyty te usłyszymy w całości, a program wzbogacony zostanie wywiadami przeprowadzonymi przez autorkę. Wśród gości między innymi: Yasmin Levy, Daniel Hope, Leszek Możdżer i duet 2Cellos.

OPEROWA NIEDZIELA (niedziela: 21.00)
Stała pozycja dla miłośników oper prezentowanych w całości. W programie tylko najlepsze wykonania i największe gwiazdy scen operowych. Cykl przygotowuje i przedstawia Jowita Dziedzic-Golec.

Przez całe lato o 18.30, codziennie aż do końca wakacji, w RMF Classic także "Prognoza astronomiczna", czyli zapowiedź tego, co można wieczorem i nocą zaobserwować na niebie.
W fascynujący świat planet, gwiazd i komet zabiorą słuchaczy naukowcy z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Letnia ramówka RMF Classic (26 czerwca 2014)
  • Wakacyjne propozycje RMF Classic (27 czerwca 2013)
  • 6 nowości w RMF Classic na lato (19 czerwca 2009)
  • RMF Classic na lato: Akcja w plenerze! (20 czerwca 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz