Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Odświeżone "Sniadanie Mistrzów" jesienią w RMF Classic
28 sierpnia 2015, 07:52 , aktualizacja 08:07
Od jesieni w RMF Classic nowe "Śniadanie Mistrzów" – więcej informacji, komentarzy i codzienna rozmowa "Danie do myślenia", czyli poranek dla ludzi z apetytem na wiedzę o świecie.

Dotychczasowe "Śniadanie Mistrzów" wzbogacone zostanie o dodatkowe skróty Faktów RMF Classic nadawane w połowie każdej godziny.
Nowością będzie także "Datownik historyczny Macieja Korkucia" – pozycja, w której krakowski historyk przypomni mniej znane wydarzenia, mające jednak znaczący wpływ na losy Polski i świata.
"Otwartym tekstem" mówić będzie dziennikarz Marcin Borowski, który przedstawi subiektywny przegląd codziennej prasy poszerzony o autorski komentarz.
Nową propozycją będą korespondencje z zagranicznych stolic. W cyklu "Czym żyje ulica w...? odpowiedź na to pytanie usłyszymy w relacjach z ulic m.in. Waszyngtonu, Paryża, Londynu i Brukseli.
Nowością będzie również codzienna, pranna rozmowa, serwowana jako "Danie do myślenia", którą poprowadzi znany z RMF FM dziennikarz - Tomasz Skory.
W programie znajdą się aktualne wydarzenia, nie tylko polityczne, a może przede wszystkim społeczne i naukowe. Gośćmi prowadzącego będą m.in. prawnicy, ekonomiści i naukowcy z różnych dziedzin.
Zapisy tych rozmów oraz ich podcasty wzbogacą stronę internetową stacji.
RMF Classic udostępni swoją antenę także dla prezentacji naukowych felietonów popularyzujących naukę – gośćmi poranka będą eksperci z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz z warszawskiego Uniwersytetu SWPS.

W konkursowym paśmie przedpołudniowym stacja zaprosi słuchaczy w tym sezonie do zabawy pod hasłem "Niesłychane rzeczy w RMF Classic!".
Tematem konkursu będą niecodzienne historie przedmiotów codziennego użytku, oraz ciekawostki związane z niezwykłymi urządzeniami i ich konstruktorami. Zadaniem słuchaczy będzie zmierzenie się zagadkami na ich temat, przygotowanymi przez prowadzących w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z historii, literatury, sztuki czy filmu.

Po wakacjach na antenę RMF Classic wracają popołudniowe pasma tematyczne poświęcone literaturze, designowi, modzie, wydarzeniom kulturalnym oraz filmowi, a także weekendowe o fotografii.

Wraca także jedyna w Polsce – "Lista Przebojów Muzyki Filmowej".
W każdą niedzielę o 18.00 Magda Miśka - Jackowska prezentować będzie cotygodniowe notowanie listy największych filmowych hitów, tworzone przez słuchaczy.

Tradycją niedzielnych poranków w RMF Classic są już od wielu lat "Bliskie Spotkania", czyli rozmowy z ludźmi ze świata kultury, sztuki, literatury czy filmu - tej pozycji również nie może zabraknąć wśród jesiennych pozycji programowych Radia.

Jesienna ramówka RMF Classic wystartuje już 31 sierpnia. Zapraszamy do słuchania.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz