Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Startuje projekt Czytaj PL
24 września 2015, 21:17
Trzysta wypożyczalni darmowych e-booków od 1 października pojawi się w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz w Krakowie. W każdym z nich będzie można na miesiąc wypożyczyć jedną z dwunastu książek. Projekt swoim patronatem medialnym objęło Radio RMF Classic.


Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować przy jej pomocy kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smarfonie lub tablecie, a zostaną one zamieszczone na nośnikach reklamowych na przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie, Gdańsku, Katowicach Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Wśród tytułów, które będzie można wypożyczyć w trzystu e-bibliotekach znalazły się zarówno bestsellery, jak i bardziej ambitne publikacje. Do dyspozycji miłośników nowych technologii i kryminału będą powieści: "Arena szczurów" Marka Krajewskiego, "Kasacja" Remigiusza Mroza i "Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego.
Także dla fanów mocnych historii w e-bookowych wypożyczalniach umieszczono bezkompromisowe rozmowy Patryka Vegi z policjantami – "Złe psy. W imię zasad" i pierwszy thriller 2.0 - "Notebook" Tomasza Lipko.
Miłośnicy wielkiej literatury będą mogli przeczytać jedną z najważniejszych skandynawskich powieści XX wieku – "Kolosa" Finna Alnaesa.

W wypożyczalniach Czytaj PL! nie zabrakło też głośnej pozycji "Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy. Listę dostępnych pozycji zamykają: ostatnia powieść z serii Uniwersum Metro 2033 – "Otchłań" Roberta J. Szmidta, zabawna czeska powieść "Ostatnia Arystokratka" Evžena Bočka, reportaże o trzydziestolatkach pochodzących z małych miasteczek zebrane w tomie "Zaduch" Marty Szarejko, a także "Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej.

Czytaj PL! to pierwsza tego rodzaju akcja na świecie organizowana na tak dużą skalę, stworzona przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Wydawnictwa Partnerskie: Czwarta Strona, Dom Wydawniczy PWN, Insignis Media, Karakter, Od deski do deski, Stara Szkoła, Wielka Litera, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Otwarte, Znak, Znak Emotikon i Znak Literanova.Darmową aplikację Czytaj PL! będzie można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja Czytaj PL! od 1 października i potrwa pełny miesiąc, do 31 października. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Czytelnictwa.
Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

Dobrej lektury życzy patron medialny - RMF Classic.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, KBF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz