Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka" - patriotyczna akcja RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego
8 listopada 2015, 19:39 , aktualizacja 9 listopada 2015, 22:28
11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, RMF FM wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje patriotyczną akcję z wieloma atrakcjami. Bicie rekordu na najdłuższą flagę Polski, wyprawa czterech reporterów z różnych stron kraju do Sulejówka oraz biało-czerwone ciastka "Niepodległościówki " - to niektóre z nich przygotowane na to wydarzenie.


Przez kilka ostatnich dni słuchacze mogli nadsyłać fotografie, na których znajdują się rzeczy lub miejsca związane z niepodległą Polską. Zostanie z nich stworzony niepodległościowy plakat Józefa Piłsudskiego, który będzie przekazany Muzeum marszałka w Sulejówku.

W trakcie trwania pikniku zostanie uruchomione stoisko w ramach akcji "Mamy Niepodległą!". Będzie można m.in. wysłać do swoich bliskich unikatowe kartki pocztowe, zrobić sobie zdjęcie w legendarnej czapce maciejówce, spróbować wojskowej grochówki, a także sprawdzić, czy któryś z przodków służył w słynnych Legionach.

11 listopada z czterech stron Polski do Sulejówka wyruszą reporterzy RMF FM. Będą podążali śladami miejsc ważnych dla odzyskania niepodległości kraju.
Kuba Kaługa z Pucka (północ), Adam Górczewski z Poznania (zachód), Maciej Pałahicki z Krakowa (południe) oraz Krzysztof Kot z Jastkowa, okolice Lublina (wschód) podążać będę szlakiem miejsc związanych z walką o niepodległość.
Na każdym przystanku swojej trasy będą rozdawali słuchaczom biało-czerwone ciastka "Niepodległościówki".

Mapa przejazdu reporterów znajdziecie na stronach RMF24.pl

Podczas pikniku, który rozpocznie się o godzinie 11, głównym punktem programu będzie bicie rekordu na najdłuższą polską flagę. Szacuje się, że jej długość przekroczy kilometr! Coroczne uroczystości i wszystkie atrakcje związane z obchodami Święta Niepodległości będą relacjonowane w Faktach RMF FM od samego rana, a od 10.00 specjalny program z Sulejówka, na który zapraszają Sławek Kowalewski, Kasia Wilk i Kamil Baleja.

Poniżej zapowiedź specjalnego programu:


Maciej Rybak, FAN FM
Dźwięk: RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz