Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Po raz szósty RMF Classic rozdało MocArty
15 marca 2016, 08:17
14 marca 2016 roku w restauracji "Concept 13", w domu handlowym VitkAc w Warszawie, wręczono po raz szósty MocArty RMF Classic.


Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

Statuetki MocArtów RMF Classic otrzymali:

Człowiek Roku 2015:
- Tomasz Bagiński - rysownik, animator, reżyser.
Za niezwykłe projekty, dzięki którym wprowadza nowe rzesze widzów do świata swojej wyobraźni.
- Ratownicy TOPR – nominacja zbiorowa dla wszystkich ludzi spod znaku błękitnego krzyża.
Za to, że w górach zawsze można liczyć na ich ofiarność, a ostatni rok wybitnie udowodnił, że ich rola i autorytet rosną wprost proporcjonalnie do wzrostu ludzkiej niefrasobliwości na tatrzańskich szlakach. W 2015 roku TOPR przeprowadził 619 działań ratowniczych, 226 dużych akcji ratunkowych, w tym 173 z udziałem śmigłowca. Podczas tych działań uratowano 722 osoby.

Wydarzenie Roku 2015:
- Ogólnoświatowy sukces gry komputerowej "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
Gra zyskała uznanie fanów i branży na całym świecie, doceniono ją nadając jej tytuł „Gry Roku 2015”, przyznany podczas gali The Game Awards w Los Angeles. W 2015 roku była to najchętniej kupowana gra w Polsce – sprzedano 375 tys. egzemplarzy.

Muzyka Filmowa Roku 2015:
Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński & Percival Schuttenbach - "Wiedźmin 3: Dziki Gon", CD Project RED.
Najbardziej klimatyczny z „wiedźmińskich” soundtracków. Znakomicie napisany i wykonany, z powodzeniem może istnieć także bez komputerowej gry. Mrok i magia w muzyce.

Rzecz z Klasą 2015:
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Nagroda dla nowatorskiego kompleksu architektonicznego, za fantastyczne połączenie XIX-wiecznej kopalni z nowoczesną powierzchnią wystawienniczą, umieszczoną pod ziemią. Kompleks autorstwa austriackiej pracowni Riegler Riewe Architekten z Grazu powstał na terenie dawnej kopalni KWK Katowice.

Po raz piąty wręczona została nagroda specjalna "Bo wARTo!" - tym razem dla młodego operatora filmowego. Zwycięzca - Piotr Sobociński jr - otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic.
Mecenasem nagrody "Bo wARTo!" jest firma KLER.

Kolejna nagroda dla "Kobiety z Klasą", przyznawana corocznie przez Patrona Medialnego Gali - redakcję magazynu Twój STYL, trafiła tym razem w ręce projektantki – Gosi Baczyńskiej.

W części artystycznej wystąpili Anna Maria Jopek oraz zespół KROKE.
Swoje umiejętności gościom Gali zaprezentowała także młoda, utalentowana wiolonczelistka Zuzanna Bachmińska, nad którą RMF Classic sprawuje opiekę medialną.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmfclassic.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz