Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielkanoc 2016 w RMF Classic
24 marca 2016, 15:20
Tajemnice opactwa w Staniątkach, w Tatrach z TOPR-em, śpiewanie z Alicją Majewską i wizyta w ptasim azylu – to niektóre propozycje RMF Classic na Wielkanoc.

Świąteczny weekend RMF Classic rozpocznie się w Wielki Piątek od spotkania Alicji Myśliwiec z prof. Zbigniewem Mikołejką – filozofem i historykiem religii. Tematem rozmowy będzie m.in. oswajanie lęku przed śmiercią (17-19).

W Wielką Sobotę o tajnikach kuchni roślinnej Ewa Stanek porozmawia z Martą Dymek, autorką bestselerowej "Jadłonomii" (9-13).
Po południu (13-17) Jadwiga Polus zaprowadzi słuchaczy za furtę zabytkowego opactwa Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach, a tuż potem zaprosimy na literacką "gimnastykę umysłu", czyli spotkanie Magdy Miśki – Jackowskiej ze znakomitym literaturoznawcą prof. Ryszardem Koziołkiem (17-21).

W Wielkanocną Niedzielę przed południem (9-13) na tatrzańskie szlaki zabiorą słuchaczy ratownicy TOPR i opowiedzą o służbie, w której dają z siebie wszystko...
Tuż potem (13-17) przypomniana zostanie postać zmarłego niedawno, wybitnego austriackiego dyrygenta Nicolausa Harnoncourta – w programie najsłynniejsze wykonania muzyki klasycznej pod jego batutą.
Muzycznie spędzimy także i wieczór (17-21) – Dariusz Stańczuk gościć będzie w domu popularnej piosenkarki Alicji Majewskiej na warszawskim Targówku.

Wielkanocny Poniedziałek (9-13) rozpocznie się od podania recepty na slow life – Alicja Myśliwiec wraz z Katarzyną Kędzierską, autorką bloga Simplicite, sprawdzą czy można mądrze wykorzystać życiowy minimalizm.
Rozćwierkane popołudnie (13-17) zapewni Urszula Urzędowska, która zabierze słuchaczy do ptasiego azylu, czyli do Ośrodka Rehabilitacji Krajowych Ptaków Chronionych.

Jak co roku, w tym wyjątkowym okresie, RMF Classic dopasuje swój repertuar do nastroju Świąt Wielkanocnych, a także zaprosi na specjalne wieczory muzyczne, które przygotowała Jowita Dziedzic – Golec.
W Wielki Piątek (od 19) zabrzmi album "Cantus: Christian – Pierre La Marca", zbiór znanych utworów sakralnych w opracowaniu na wiolonczelę. W Wielkanocną Niedzielę (od 20) zaśpiewa dla nas jeden z największych tenorów naszych czasów – "The Best of Plácido Domingo".
Natomiast w Lany Poniedziałek (od 19) przypomnimy sobie "Cztery pory roku" Vivaldiego fantastycznie przekomponowane przez Maxa Richtera.

Redakcja FAN FM, FAN FM, rmfclassic.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz