Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM i FAN FM polecają: Petersburg na weekend
30 kwietnia 2003, 09:43
Przed nami kolejny długi weekend. Co Polacy zamierzają robić w czasie długiego weekendu? Jak ustaliliśmy, część wybiera się nad morze, inni zostaną w domu. Moskiewski korespondent RMF zachęca natomiast do odwiedzenia Petersburga i wycieczki do Ermitażu, jednego z najwspanialszych muzeów świata.

Polacy wciąż chętniej - jako cel wycieczek -wybierają kraje zachodnie, zapominając o niezwykłych atrakcjach, jakie czekają za naszą wschodnią granicą. Chociażby dawna stolica Rosji, miasto białych nocy, Sankt Petersburg. Miasto o wspaniałej architekturze, zbudowane na bagnistym brzegu Newy, powstało dokładnie 300 lat temu. Największą chyba atrakcją carskiej stolicy jest Ermitaż.

Petersburg oferuje jednak o wiele więcej atrakcji, niż tylko Ermitaż. Godny polecenia jest spacer główną ulicą miasta - Nevskim Prospektem. W mieście jest wiele cerkwi, które zostały udostępnione turystom m.in. piękna katedra Św. Izaaka czy Cerkiew Krwi Chrystusa.

Zachęcamy tym bardziej do odwiedzenia Petersburga, ponieważ w tym roku obchodzi on rocznicę 300-lecia założenia. Na czerwiec zapowiedziano największy na świecie pokaz sztucznych ogni.

Większa część miasta od pewnego czasu jest w remoncie. Malowane są kamienice, muzea, mosty, odnawiane fasady cerkwi. Kiedy nasz reporter - Tomek Róg odwiedził Petersburg pod koniec lutego praktycznie całe miasto było w remoncie.

Poza ścisłym centrum miasta polecamy odwiedzenie któregoś z osiedli mieszkaniowych. Mieszkańcy części Krakowa czyli Nowej Huty będą mile zaskoczeni. Zobaczą podobne budynki, łuki i monumentalizm budowli. Nic dziwnego: budynki części tych miast zostały wybudowany w tzw. stylu soc-realistycznym.

Dodatkową ciekawostką jest plan miasta, który podobnie z resztą jak plan Nowej Huty - wzorowany był na styl Paryża.

Razem z RMF FM gorąco polecamy odwiedzenie Petersburga. Najlepiej uczynić to z biurem podróży, które załatwi nocleg i transport. Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić na własną rękę miasto Piotra I podajemy adres małego i taniego hotelu, który oferuje pokoje w dwóch standardach:

Hotel TURIST, 196105 Sankt Petersburg, ul. Sebastjanowa 3, tel. 0-07 (812) 388-59-11

Tomasz Róg, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz