Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic zaprasza na konkurs "Akcja: Animacja"
9 kwietnia 2016, 17:22
Od poniedziałku do piątku, w konkursowym paśmie RMF Classic między 10.00 a 14.00 nowa zabawa dla słuchaczy związana z filmem animowanym. Prowadzący program pyta o znaną postać z wybranego przez niego filmu.


W trakcie programu prowadzący podawać będzie specjalne podpowiedzi ułatwiające odgadnięcie zagadki. Zadaniem słuchaczy jest wpisanie do odpowiedniej formatki odpowiedzi na pytanie oraz wykonanie zadania dodatkowego, które także zostanie zdefiniowane w formatce konkursu.
Spośród tych, którzy danego dnia prawidłowo odpowiedzą na pytanie oraz najlepiej – zdaniem prowadzącego – wykonają zadanie dodatkowe, wybrana zostanie jedna osoba, która otrzyma nagrodę główną. Dodatkowo każdego dnia do zdobycia podwójne zaproszenia koncert 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie: Galę Muzyki Filmowej: Animacje – 28 maja w Tauron Arenie.

W tym programie również prowadzący opowiedzą historię filmu animowanego, będzie też o tym jak ewoluował od ręcznie malowanych klatek aż po komputerowe animacje dowiedzieć się można od najlepszych fachowców z tej branży – czyli do samych twórców. W programie także odwiedziny w studiach produkcyjnych. Prowadzący przypomną także najsłynniejsze animowane produkcje.

Konkurs ściśle związany jest z koncertem, który odbędzie się podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej.

Topowe tematy z "Jak wytresować smoka", "Epoki lodowcowej: Odwilż", "Shreka", "Pocahontas", "Smerfów" czy "Krainy lodu", oryginalne kompozycje do kultowych animacji studia Warner Bros, w tym do "Batmana", "Supermana", "Scooby-Doo" i "Ligi Sprawiedliwych" – największe muzyczne przeboje kina animowanego zabrzmią podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Przyjazd zapowiedzieli legendarni twórcy muzyki do animacji, m.in. Heitor Pereira, John Powell i Harry Gregson-Williams.

Na czwartą z kolei Galę Muzyki Filmowej (po 10. urodzinach RMF Classic, obchodach stulecia ASCAP-u i Międzynarodowej Gali Seriali podczas ubiegłorocznej edycji), poświęconą właśnie kinu animowanemu, organizatorzy zapraszają 28 maja 2016, do TAURON Areny Kraków.
W sobotni festiwalowy wieczór zabrzmią suity skomponowane specjalnie na potrzeby FMF; program skonstruowany został z największych przebojów i nowości muzyczno-filmowych – usłyszymy premierowe aranżacje kultowych tematów z takich produkcji, jak:
"Shrek", "Epoka lodowcowa: Odwilż", "Artur ratuje Gwiazdkę", "Jak wytresować smoka", "Książę Egiptu", "Kraina lodu", "Jak ukraść księżyc", "Smerfy", "Sindbad: Legenda siedmiu mórz", "Pocahontas", "Strażnicy marzeń" czy "Angry Birds The Movie", którego polską premierę zapowiedziano na 27 maja 2016, na dzień przed festiwalową galą.
Po raz pierwszy zabrzmi suita z jednego z najnowszych filmów animowanych wytwórni Paramount Pictures – "Odlotowej przygody" Enrique’a Gato. Jej autorem jest wieloletni przyjaciel FMF, hiszpański kompozytor i dyrygent Diego Navarro.

Muzyczne przeboje animowanego kina zabrzmią w TAURON Arenie Kraków w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Polskiego Radia; muzyków poprowadzi niemiecki dyrygent Frank Strobel – legenda batuty, artysta związany z filmem od wczesnego dzieciństwa (jako nastolatek obsługiwał projektor w kinie prowadzonym przez rodziców), rekonstruktor oryginalnej partytury Gottfrieda Huppertza do słynnego "Metropolis" Fritza Langa.
Wśród publiczności zasiądą – arcymistrzowie muzyki filmowej do amerykańskich animacji: brazylijski kompozytor Heitor Pereira (twórca muzyki m.in. do "Smerfów", "Jak ukraść księżyc" czy "The Angry Birds Movie") oraz John Powell i Harry Gregson-Williams, autorzy takich przebojów jak "Shrek", "Uciekające kurczaki" czy "Mrówka Z".

Film animowany będzie także bohaterem niedzielnego popołudnia; 29 maja 2016 w Filharmonii Krakowskiej wystąpi FMF Youth Orchestra pod batutą Moniki Bachowskiej - zespół złożony z utalentowanych uczniów krakowskich szkół muzycznych, powołany do życia przez organizatorów festiwalu.
W tym roku – w ramach współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie skład orkiestry zasilą przedstawiciele Harcerskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tczewa.

Koncert "Młodzi na poważnie: Animacje" organizowany jest wspólnie z FIMUCITÉ – Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie oraz ze studiem Warner Bros.
FMF Youth Orchestra zagra dla festiwalowej publiczności po raz trzeci. W tym roku usłyszymy kompozycje z najsłynniejszych animacji Warner Bros., takich jak "Batman", "Scooby-Doo" czy "Liga Sprawiedliwych". Premierowo zabrzmi także suita z "Supermana", zamówiona specjalnie na potrzeby festiwalu i skomponowana z myślą o krakowskiej publiczności przez kompozytorów grupy Dynamic Music Partners ze studia Warner Bros. i zdobywców nagrody Emmy – Lolitę Ritmanis, Michaela McCuistiona i Kristofera Cartera. Cała trójka przyjęła zaproszenie do Krakowa i zapowiedziała udział w koncercie nie tylko w roli gości honorowych, ale i dyrygentów.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic. O programie tegorocznego 9. FMF pisaliśmy na stronach FAN FM - zobacz.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, rmfclassic.pl, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz