Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wydarzenia towarzyszące 9. edycji FMF
10 maja 2016, 15:59 , aktualizacja 16:00
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to nie tylko koncerty. Organizatorzy przyzwyczaili już widzów do spotkań z twórcami muzyki filmowej, warsztatów , paneli dyskusyjnych i wielu innych wydarzeń towarzyszących

Spotkania z twórcami ścieżki dźwiękowej do "Wiedźmina" i kompozytorami do animacji Warnera, dyskusje na temat tajników pracy agentów, producentów oraz kierowników muzycznych, budowanie publiczności festiwalowej, wyjątkowy recital kompozytorów prowadzony przez Varèse Sarabande. – jak co roku Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie obfitował będzie w różnorodne wydarzenia towarzyszące głównym punktom programu. W panelach wezmą udział najwybitniejsi specjaliści z zakresu muzyki filmowej, rynku filmowego oraz public relations; wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Festiwalowym, ulokowanym w Pałacu Krzysztofory.

Festiwal ten to jedyna w swoim rodzaju platforma wymiany doświadczeń i artystycznych wizji pomiędzy twórcami już funkcjonującymi w przemyśle kinowym, filmowcami stojącymi „na starcie” i entuzjastami filmu jako interdyscyplinarnego, wieloaspektowego dzieła sztuki. Aby dyskusja nie toczyła się wyłącznie wokół teorii muzyczno-filmowych, ale dotykała szeroko pojętej praktyki, proponujemy naszej publiczności udział w otwartych spotkaniach prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów i znawców światowego rynku filmu i muzyki.

Festiwalowy weekend w Krzysztoforach przyniesie wiele wyjątkowych spotkań. W sobotę, tuż po południu, zaprosimy naszych słuchaczy na wyjątkowy recital kompozytorów zaproszonych przez wytwórnię płytową Varèse Sarabande, specjalizującą się w muzyce filmowej. Będzie to jedyna okazja do wysłuchania swobodnych wariacji i improwizacji wybitnych kompozytorów filmowych, na tematy z ich najsłynniejszych ścieżek dźwiękowych. W niedzielę – dyskusja na temat roli producenta i kierownika muzycznego w procesie powstawania ścieżki dźwiękowej (wśród prelegentów m.in. kompozytor i producent muzyczny Gary Marlowe, Vasco Hexel z Royal College of Music w Londynie, niemiecka producentka muzyczna Pia Hoffmann, Piotr Rzeczycki z wytwórni Universal Music Polska i Robert Townson z Varèse Sarabande), przepis na sukces muzyczno-filmowy, czyli panel z udziałem twórców ścieżki dźwiękowej do gry komputerowej „Wiedźmin” (Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński, zespół Percival, prowadzenie: Michael Todd) oraz festiwale filmowe ukazane od kuchni (spotkanie z organizatorami, specjalistami PR i dyrektorami festiwali filmowych, m.in. z Valerie Dobbelaere – koordynatorką projektów muzycznych i filmowych na Festiwalu w Gandawie, Pedrem J. Méridą – producentem Festiwalu FILMUCITÉ i koordynatorem programowym i PR Międzynarodowego Festiwalu Horrorów i Filmów Fantastycznych w Maladze.

W ostatnim dniu FMF – wisienką na torcie będzie: spotkanie z kompozytorami filmowymi Dynamic Music Partners (zdobywcy nagrody Emmy — Lolita Ritmanis, Michael McCuiston, Kristofer Carter) i — specjalnie dla fanów komputerowego „Wiedźmina” i grupy CD Projekt RED — panel z udziałem twórców jednego z największych sukcesów kasowych polskiego przemysłu gier video.

Organizatorami 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Redakcja FAN FM, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz