Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   7. Life Festiwal Oświęcim - program koncertów głównych
22 maja 2016, 11:27 , aktualizacja 12:10
W dniach od 16 do 19 czerwca 2016 roku w Oświęcimiu odbędzie się siódma edycja Life Festiwalu Oświęcim, którego pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest Darek Maciborek, dziennikarz muzyczny RMF FM.

Queen – legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity, jak “Bohemian Rhapsody”, czy “We Are The Champions”. Adam Lambert - młody, utalentowany, niezwykle charyzmatyczny wokalista. Efekt tego połączenia to ekscytujący muzyczny projekt Queen + Adam Lambert. W niedzielę, 19 czerwca, zagrają na finał 7. edycji Life Festival Oświęcim.

Tego koncertu po prostu nie można przegapić. Powód jest oczywisty - Queen to jeden z najważniejszych w historii rocka wciąż działających zespołów, pozycja obowiązkowa w koncertowym kalendarzu każdego fana muzyki. Kto bowiem nie zna utworów, jak “We Will Rock You” czy “Radio Ga Ga”? Na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu zobaczymy współzałożycieli grupy - gitarzystę Briana Maya i perkusistę Rogera Taylora, w towarzystwie zjawiskowego wokalisty Adama Lamberta oraz wspaniałych muzyków: wieloletniego członka Queen Spike’a Edneya (klawisze), Neila Fairclougha (bas) i Rufusa Tigera Taylora (instrumenty perkusyjne).

Tego dnia również zagrają: Perfekt, Taco Hemingway, Jeremy?, Ninet Tayeb, Electric Pyramid oraz DJ ADHD (jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie klubowej. Jako dziennikarz radiowy od lat związany jest z RMF Maxxx, gdzie współprowadzi „Hop Bęc In The Mix”. Na Life Festival Oświęcim gościł już w 2013 roku. Na scenie będzie mu towarzyszyć rewelacyjna wokalistka Kasia Malenda, która zachwyciła jurorów The Voice Of Poland).

Dzień wcześniej gwiazdą wieczoru będzie Sir Elton John, brytyjski kompozytor, wokalista, pianista i legenda światowego show-biznesu. W Oświęcimu artysta wystąpi z towarzyszeniem znakomitych muzyków, w skład zespołu wejdą: Davey Johnstone — gitara, Matt Bissonette — bas, John Mahon — instrumenty perkusyjne, Kim Bullard — klawisze oraz Nigel Olsson — perkusja.

Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwa-lowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska. Jak każdy byłem zszokowany niedawnymi atakami terrorystycznymi w Paryżu i innych miejscach. W czerwcu w Oświęcimiu będziemy celebrować życie, pokój i muzykę – powiedział Elton John organizatorom LFO.
Tego dnia publiczności zaprezentują się również: John Newman, Dawid Podsiadło, Che Sudaka, Dagny, oraz ponownie DJ Gromee - Krakowski producent i DJ. Jego zeszłoroczny hit „Follow You” ma już prawie 2,5 miliona wyświetleń na YouTube! Zakochany w muzyce house artysta współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak Andreas Moe (znany z produkcji Tiesto) czy WurlD (tworzący z Timbalandem).

7. edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 r. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty stadionowe zaplanowano na cały weekend — światowej sławy gwiazdy zagrają na stadionie MOSiR-u zarówno w sobotę, jak i niedzielę.
Te zmiany w programie oznaczają przeniesienie aktywności sportowych (biegi, nordic walking) na niedzielę. Dzięki temu będzie w nich mogło wziąć udział jeszcze więcej amatorów ruchu na świeżym powietrzu z całej Polski.

Jak zwykle na LFO nie zabraknie sztuki teatralnej i koncertu muzyki klasycznej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Pojawi się też kolejny mural, zaprojektowany specjalnie przez znanego artystę-grafika. Tradycyjne ważne miejsce w programie zajmą działania edukacyjne, nawiązujące do pokojowego przesłania festiwalu, organizowane wspólnie z m.in. Amnesty International.

Polecamy materiał o idei Life Festiwalu Oświęcim.

Ramowy program 7.Life Festiwal Oświęcim znajdziecie na stronach - lifefestiwal.pl

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, lifefestiwal.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz