Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM zaprasza na Sopot Hit Festiwal
24 maja 2016, 20:32 , aktualizacja 25 maja 2016, 08:10
Już w najbliższy weekend 27-29 maja Opera Leśna rozbłyśnie blaskiem Gwiazd muzycznych uczestniczących w POLSAT SUPER HIT Festiwal – na drugą edycje zapraszają Telewizja Polsat i Radio RMF FM, które będzie mieć na scenie Opery Leśnej swoich przedstawicieli.

Od 2003 roku nieustannie Telewizja Polsat organizuje festiwal muzyczny w Sopocie. Wcześniej był to TOP TRENDY, natomiast od ubiegłego roku jest to POLSAT SUPER HIT FESTIWAL. Atrakcji dla lubiących polską muzykę i wykonawców zarówno tych, którzy są już kilka dekad jak i tych, którzy dopiero niedawno weszli na scenę nie zabraknie.

W piątek festiwal rozpocznie jubileusz 35 lat działalności LADY PANK. Panowie Janusz Panasiewicz i Jan Borysewicz od lat udowadniają, że są „Tacy sami” a przykładem niech będzie najnowszy singiel prezentowany na antenie RMF FM zatytułowany „Miłość”. Ale nie zabraknie takich hitów jak „Zamki na Piasku” czy „Mniej niż zero”. Piątek to również drugi jubileusz tym razem zespołu „IRA” 30 lat na scenie. Także koncert platynowy czyli wykonawcy którzy przez ostatni roku sprzedali najwięcej płyt m.in.: Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Bracia - wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound'n'Grace, Grzegorz Hyży, Golec Orkiestra.

W sobotę zobaczymy koncert „Radiowy przebój Roku” czyli to co najchętniej słuchaliśmy na antenach radiowych przez ostatnie 12 miesięcy tu wystąpią m.in. Sarsa, Margaret, Enej, Grzegorz Hyży, Antek Smykiewicz, czy Video.
Natomiast druga część sobotniego spotkania to jubileusz czterdziestolecia pracy sympatycznego krakowskiego artysty Zbigniewa Wodeckiego. Wokalista instrumentalista (skrzypce, trąbka) czy juror „Tańca z Gwiazdami” to tylko niektóre role Pana Zbigniewa. Czym tym razem zaskoczy publiczność w Sopocie i tą przed telewizorami przekonamy się w sobotni wieczór.
Część muzyczną koncertów oprócz stałej ekipy prezenterów Polsatu, czyli Pauliny Sykut Jeżyny, Krzysztofa Ibisza, Macieja Dowbora poprowadzi również Kamil Baleja z RMF FM.

Natomiast w niedzielę na scenie pojawią się również znani z anteny Mariusz Kałamaga i Ewa Błachnio. A to oznacza, że w ostatnim dniu Opere Leśną opanują najlepsze kabarety w Polsce m.in. Kabaret Młodych Panów, Neo-Nówka, czy Cezary Pazura.

Na antenie RMF FM będzie można usłyszeć relacje z Opery Leśnej. Początek w czwartek 26 maja od 15.oo Marcin Jędrych i Jacek Tomkowicz zapraszają na program „Słoneczny Patrol”, w którym wystąpią ekipy zespołów przygotowujących się do festiwalu chociażby ENEJ.

Maciej Borowski, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz