Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   9. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - podsumowanie FAN FM
31 maja 2016, 23:40 , aktualizacja 1 czerwca 2016, 22:29
W dniach 24 - 30 maja 2016 roku odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wspaniały Festiwal, profesjonalna organizacja, tłumy ludzi na przepięknych koncertach oraz festiwalowi goście z najwyższej póki, kompozytorzy muzyki filmowej.


Podczas majowego koncertu w Krakowie Hans Zimmer, gość 7. Festiwalu Muzyki Filmowej powiedział, że to miasto ma najlepszy Festiwal Muzyki Filmowej na świecie.

RMF Classic ma zaszczyt tworzyć go od samego początku, jest jednym z organizatorów obok Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W tym roku festiwalowa publiczność miała okazję posłuchać największych ścieżek dźwiękowych z filmów Romana Polańskiego, a w ramach "alterFMF: Drone Sounds" muzyki Łukasza Targosza oraz muzyki z pogranicza „Hollywood Classical Film Score” i szeroko pojętej elektroniki. Podczas sobotniej Gali całe rodziny słuchały muzyki z filmów animowanych, w niedzielę odbył się bardzo lubiany przez publiczność pokaz filmu z muzyką graną na żywo. Tym razem był to film: "Idiana Jones. Poszukiwacze zaginionej Arki". Na koniec tegorocznego Festiwalu organizatorzy przygotowali "Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon", czyli muzykę z gry komputerowej.

FMF to nie tylko koncerty, ale także ciekawe warsztaty i spotkania z kompozytorami. W tym roku z publicznością spotkał się m.in. zdobywca nagrody Oscara Alexandre Desplat, kompozytor muzyki do Shreka - Harry Gregson Williams, czy kompozytor muzyki do trzeciej części bardzo popularnej gry komputerowej "Wiedźmin".

Polecamy fotoreportaż FAN FM z 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

9. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, KBF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz