Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Polsat SuperHit Festiwal - podsumowanie FAN FM
4 czerwca 2016, 13:07
Druga edycja Polsat SuperHit Festiwalu odbyła się w Operze Leśnej w Sopocie dniach 27 - 29 maja 2016 roku. Za nami niezwykłe jubileusze i nagrody dla artystów, którzy niedawno pojawili się na polskim rynku muzycznym czyli mieszanka rutyny z młodością.

Od czwartku Opera Leśna w Sopocie zagościła wykonawców, którzy mieli intensywne próby przygotowując się do Polsat SuperHit Festiwalu.
Ten fakt postanowili wykorzystać Marcin Jędrych i Jacek Tomkowicz z RMF FM, którzy od godziny 15.00 w programie "Słoneczny Patrol" rozmawiali chociażby z zespołem ENEJ o zbliżającym się festiwalu.

Prawdziwa muzyczna uczta rozpoczęła się w piątek o 20.05 na scenie pojawili Paulina Sykut Jeżyna – Polsat i Kamil Baleja z RMF FM w kapitańskiej marynarce i zapowiedzieli zespół Lady Pank, a dokładnie ich koncert jubileuszowy pt. "35 lat a wciąż tacy sami".
Publiczność od razu ruszyła w takt przebojów „Kryzysowa narzeczona”, „Zostawcie Titanica”, „Mniej niż zero”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Marchewkowe pole”, „Tańcz głupia tańcz”.
Nastepnie Panowie Janusz Panasiewicz Jan Borysewicz i ekipa otrzymali od Telewizji POLSAT Kryształowe Serca, statuetkę od RMF FM, którą wręczył Dyrektor Muzyczny stacji Adam Czerwiński, a Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podarował legendarną nagrodę - Bursztynowego Słowika.
Dziękując Jan Borysewicz zaprosił na czterdziesto i pięćdziesięciolecie zespołu. Wierni fani na pewno na nich się pojawią.

Po jubilatach na scenie pojawili się artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt w ubiegłym roku wśród nich Perfect, Dawid Podsiadło, czy Enej.

Piątkowy koncert zakończył drugi jubileusz zaplanowany na ten wieczór, podsumowujący 30 lat na scenie zespołu Ira. Koncert miał dwa wzruszające momenty. Pierwszym był duet z Grzegorzem Markowskim i muzykami Perfectu w piosence „Autobiografia”, drugim zakończenie koncertu - na finał zespół, z towarzyszeniem artystów „Koncertu Platynowego”, wykonał swój największy hit i rockowy hymn, pierwotnie nagrany w czerwcu 1991 roku zatytułowany „Nadzieja”.

Gospodarzami pierwszego festiwalowego wieczoru byli Paulina Sykut – Jeżyna, Małgorzata Walewska, Agnieszka Hyży, Maciej Rock, Kamil Baleja (RMF FM) i Krzysztof Ibisz.Przez 40 lat na scenie Zbigniew Wodecki przyzwyczaił do doskonałych występów i nośnych przebojów, ale to co pokazał w otwierającym drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2016 koncercie w Operze Leśnej przeszło najśmielsze oczekiwania tłumnie zgromadzonej publiczności. W finale koncertu z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego artysta otrzymał Bursztynowego Słowika. Kolejne ponad dwie godziny spędziliśmy z wykonawcami, których piosenki rządziły na playlistach polskich rozgłośni radiowych. Na zakończenie wieczoru sopockim amfiteatrem zawładnęła romantyczna i kobieca Anna Wyszkoni, która podsumowała w jubileuszowym koncercie 20 lat, które spędziła na scenie.

Drugi z koncertów wieczoru "Radiowy Przebój Roku" zgromadził wykonawców największych hitów granych w minionym roku przez polskie rozgłośnie radiowe.
Plebiscyt wygrała Sarsa z utworem „Naucz mnie” za nią znalazł się Tab i Sound and Grace - „Dach” i zespół Video z piosenką „Wszystko jedno”.
Natomiast zespół Enej otrzymał nagrodę od słuchaczy RMF FM, którą wręczył Kamil Baleja.

Ostatni muzyczny akord drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal należał do jednej z najbardziej lubianych polskich wokalistek Anny Wyszkoni. Artystka podsumowała 20 lat występów na scenach w całej Polsce i w nagraniowych studiach klimatycznym koncertem zatytułowanym „Życie jest w porządku”.
Na koniec recitalu wokalistka odebrała specjalną nagrodę od radia RMF FM, którą wręczył jej dyrektor muzyczny stacji Adam Czerwiński.

Więcej o "Radiowym Przeboju Roku" na stronach www.rmf24.pl

Ostatni dzień festiwalu to szczypta dobrej zabawy zapewnionej przez ekstraklasę polskich artystów kabaretowych. Na scenie Opery Leśnej nie zabrakło ekipy audycji "Polisz Temat", czyli Ewy Błachnio, Roberta Korólczyka czy Mariusza Kłamagi.

Maciej Borowski, FAN FM, PR Polsat


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz