Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Festiwal Magiczne zakończenie wakacji z Polsatem i RMF FM w ostatni weekend sierpnia
17 sierpnia 2016, 08:55
27 i 28 sierpnia kielecki amfiteatr Kadzielnia będzie gościł plejadę gwiazd muzyki i kabaretu.


W sobotę 27 sierpnia, w pierwszy dzień Festiwalu, na scenie amfiteatru Kadzielnia już po raz czwarty w historii zobaczymy Świętokrzyską Galę Kabaretową. Największe kabaretowe hity lata 2016 oraz specjalnie przygotowane na tę okazje premierowe skecze, gwiazdy, których obecność gwarantuje doskonałą zabawę.
Na scenie pojawią się jak zwykle niezawodni Paranienormalni z kultową „Mariolką”. Najzabawniejsze skecze przygotują Kabaret Moralnego Niepokoju, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem oraz Nowaki. Zabawne scenki z polskich plaż i zatłoczonych kurortów przedstawią Kabaret na Koniec Świata, Kabaret K2, Kabaret z Konopi, a Kabaret Skeczów Męczących opowie co przydarzyło się im w czasie wakacyjnych wojaży. Hitowe monologi kończących się wakacji zaserwują widzom również kabaretowi specjaliści od występów solo – Marcin Daniec, Jerzy Kryszak i Andrzej Poniedzielski.

W niedzielę 28 sierpnia, drugiego dnia Festiwalu, sceną zawładną wykonawcy największych hitów lata 2016. Radio RMF FM od kilku lat na swojej antenie organizuje plebiscyt na muzyczny przebój wakacji. W tym roku wspólnie z Polsatem widzowie podczas koncertu będą mogli wziąć udział w zupełnie nowej formie tej zabawy.
Wśród artystów pojawią się takie gwiazdy jak Sylwia Grzeszczak z piosenką "Tamta dziewczyna", która świetnie radzi sobie na POPliście RMF FM. W koncercie zobaczymy także mistrzów folkowej zabawy spod znaku Eneja z ich nową piosenką "Może będzie lepiej", oraz chór Sound’n’ Grace z hitem "Sens", wciąż obecnym na radiowych listach przebojów, Natalię Schroeder i jej "Lustra", oraz cieszącego się ogromną rzeszą fanek Antka Smykiewicza z nową wakacyjną piosenką "Jak sen".
Na scenie kieleckiej Kadzielni, nie zabraknie także rockmanów: IRY, która wykona swój ostatni hit "Powtarzaj to". Inny letni rockowy hit "Zaklęty krąg" wykonają Cugowscy, czyli Piotr i Wojciech z zespołu Bracia wraz z ojcem, Krzysztofem. Gwiazdą niedzielnego koncertu będzie również Margaret.
Widzowie usłyszą także przebój "Swoje szczęście znam" wracającego na szczyt Feel’a. O tytuł Przeboju Lata 2016 powalczą również zespół BeMy z piosenką "Oxygen", oraz C-Bool, czyli polski DJ, twórca muzyki klubowej, Grzegorz Cebula z hitem "Never Go Away". W niedzielnym koncercie na scenie pojawią się także dwaj artyści zagraniczni: kataloński wokalista Alvaro Soler, znany chociażby z przeboju "Agosto", oraz Szwed Mans Zelmerlow, którego piosenka "Fire In The Rain" pojawiła się niedawno na radiowych listach przebojów.

Gościem specjalnym ostatniego dnia festiwalu będzie obchodząca w tym roku jubileusz 20 – lecia pracy artystycznej Anita Lipnicka, która zaśpiewa swój największy przebój z czasów współpracy z zespołem – "Piosenkę księżycową" oraz nowy utwór "Ptasiek".

Niedzielny koncert poprowadzą dziennikarz RMF-u Kamil Baleja, Maciek Rock oraz Paranienormalni.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR Polsat


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz